SKKP Handball Brno

Vítejte na stránkách házenkářského klubu
SKKP Handball Brno
www.handballbrno.cz

Příští zápas

Sezóna je v polovině

Sezóna je v polovině

S koncem roku 2017 skončila i první polovina házenkářské sezóny, a je tedy čas na krátkou rekapitulaci.

Minižáky čekala letos jedna výrazná novinka. Podobně jako v dalších sportech se v souladu novými trendy výchovy nejmladších hráčů nepočítají na turnajích výsledky, ani skóre jednotlivých zápasů. Tato novinka rozhodně přispěla k lepší atmosféře na turnajích i nebojácnějších výkonům všech aktérů na hřišti. Všichni hráči tak mají větší možnost ukázat na hřišti, co už se z házené naučili, bez strachu z toho, že se něco nepovede a jejich chyba ovlivní výsledek utkání.Naše družstvo minižáků se během podzimu zúčastnilo několika turnajů v rámci kraje, a děvčata i kluci rozhodně předvedli, že se o další generaci hráčů nemusíme bát.

Mladší žáky B čekal před sezónou nelehký úkol, popasovat se s přechodem z miniházené na šestkovou  házenou, větší hřiště i rychlejší a tvrdší způsob hry soupeřů. Po pomalejším rozjezdu a "rozkoukávání" se všichni kluci postupně začali zlepšovat a podzimní sezónu zakončili první výhrou, když v turnaji Brněnské zimní ligy mladších žáků porazili tým Kuřimi 9:3. Tým čeká v zimní přestávce několik přípravných turnajů, všichni hráči by měli nabrat další herní zkušenosti a přetavit je v co nejlepší předvedené výkony a hru v jarní části soutěží, aby mohli co nejlépe navázat na výkony letošního áčka.

Mladší žáci A - družstvo složené z hráčů ročníků 2005 prokázalo svoji výkonnost během soutěžních utkání i tří turnajů v závěru roku. I když v kategorii mladších žáků nejsou výsledky na prvním místě, vedení v JM soutěži i skalpy družstev jako Zubří, Stupava, Centrum Haná, Topolčany nebo Tatabányia dávají příslib do budoucna, že nám v KP roste velmi silný ročník hráčů. Důležité také je, že po boku hráčů, kteří tým táhnou, se postupně zlepšují i další hráči. Družstvo díky svým výsledkům dostalo pozvánku na turnaj nejlepších týmů z jednotlivých krajů, který se uskuteční 20.-21.1. v Olomouci.

Starší žáci rozhodně nezklamali, tým prohrál jedinné soutěžní utkání a v JM lize mu patří po podzimu druhé místo, což je na tým, který je až na tři vyjímky tvořen hráči ročníku 2004, velmi dobré umístění. Velká škoda hned prvního soutěžního utkání, ve kterém porážka s týmem Hustopečí znamenala druhé místo v tabulce a tudíž ošidnou kvalifikaci o postup do Žákovské ligy, ve které se bohužel našim borcům nedařilo. Nicméně herní projev týmu se během podzimu postupně zlepšoval a výzvou pro jarní část sezóny je bezpochyby nejen odveta proti týmu Hustopečí ale i celkové první místo v JM soutěži.

Mladší dorost A a B - trenéry čekalo před sezónou nelehké rozhodování, neboť dva týmy v jedné soutěži znamenají rozdělení hráčů bez možnosti jejich hráčského zapojení v druhém týmu. Hráči týmu B, tvořeného především hráči ročníku 2001, sehráli zřejmě nejlepší a nejdramatičtější mládežnické utkání podzimu, když v Napajedlích proti domácím bojovali vítězně o první příčku v soutěži. K utkáním baráže o postup do první ligy mladšího dorostu však čeká náš tým ještě dlouhá cesta. Rozdělení hráčů do dvou týmů se projevilo především v první půli sezóny u A týmu, když hráči byli možná zklamáni, že nebyli vybráni do "lepšího" týmu. Postupně však začali předvádět výkony, které jsou v jejich možnostech (vždyť většina z nich tvořila kostru úspěšného týmu starších žáků z předchozí sezóny) a začali stoupat tabulkou vzhůru. V možnostech tohoto týmu je rozhodně lepší umístění i lepší předváděná hra, vždyť především na těchto hráčích bude stát příští rok družstvo mladšího dorostu, ať už ve druhé nebo první lize.

Motivací pro všechny naše mladé hráče bylo jistě i doprovázení hráčů při nástupu na plochu při extraligovém utkání SKKP Handball Brno x Lovci Lovosice, ze které přinášíme několik fotografií.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. SKKP Handball Brno B 9 379:189 18
2. Slavia Fatra Napajedla 9 329:230 16
3. TJ Sokol Újezd u Brna 9 327:266 14
4. TJ Dolní Cerekev 9 262:243 12
5. Tatran Bohunice 9 260:301 9
6. HK Ivančice 9 289:292 8
7. Sokol Nové Bránice 9 244:261 7
8. SKKP Handball Brno A 9 281:315 4
9. TJ Sokol Juliánov 9 204:324 2
10. SHC Maloměřice 9 213:367 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SKKP Handball Brno A
SHC Maloměřice
44:25
Podrobnosti

Najdete nás na facebooku

Počet návštěv: 11123
Posledních 30 dnů: 377 | Posledních 7 dnů: 110 | Poslední den: 14

© 2018 SKKP Handball Brno | Všechna práva vyhrazena | mladez@handballbrno.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne