9. 12. 2019 - Vojtěch Cigl

Žákovská liga (8.12. 2019)

B R N O - V neděli 8. prosince absolvovali 1. kolo Žákovské ligy v Karviné, report na webu.

V neděli 8.12. zajížděli naši starší žáci na 1. kolo Žákovské ligy do Karviné. Los byl pro ně neúprosný . Soupeřem jim byly nejlepší týmy Moravy : první 3 týmy společné soutěže Moravskoslezského a Olomouckého kraje : Sokol Ostrava, KH Kopřivnice a Baník Karviná a vedoucí tým naší JM soutěže SK Kuřim. Navíc nemohl s námi odcestovat zraněný brankář Marek Šamlot, nemocný Šimon Erbes sehrál v podstatě jen jeden zápas a to nebylo bohužel vše. Pan " řidič " autobusu vezl kluky do Karviné patrně oklikou přes okolní státy a tak po cca 3,5 hodinové jízdě dorazili jen 20 minut před 1. zápasem. Vzhledem k nevolnosti z cesty nemohl nastoupit ani Jakub Nečas.

1. zápas SKKP HANDBALL BRNO - SOKOL OSTRAVA 13:21 ( poločas 6:15)- v 5.minutě 1:4, v 10.minutě 2:8 a v podstatě nebylo o co hrát. Pochvala snad jen za 2.poločas a dobré bylo že si zahráli všichni kluci včetně brankáře Franty Merce. Góly : Tyl 4, Svoboda F. 4, Mračna 2, Erbes 2/2, Man 1/1.
2. zápas a regionální derby SKKP HANDBALL BRNO- SK KUŘIM 18:18 ( poločas 9:6). Kluci se na tento zápas moc těšili a chtěli Kuřimi oplatit porážku z domácího ligového zápasu. První gól dali sice hosté, ale potom se začali prosazovat naši a díky slušnému útoku a výborné obraně vyhráli poločas 9:6. Bohužel díky chybám v obraně a " vybíjení " brankáře ve 2. poločase se zápas výsledkově vyrovnal a tahal se o každý gól. Minutu před koncem jsme vyrovnali na 17:17, a 15s před vsítil F. Svoboda gól na 18.17. Bohužel za faul 2 vteřiny před koncem byla nařízena sedmička a nejlepší střelec hostů Pazourek proměnil. Chtěli jsme výhru, ale nakonec s ohledem na vývoj zápasu asi zasloužená remíza. Góly : Erbes 7, Svoboda F. 4, Mračna 3, Nečas J. 3, Tyl 1.
3. zápas SKKP HANDBALL BRNO- KH KOPŘIVNICE 17:19 ( 10:10). Naprosto vyrovnaný zápas s letos neporaženým týmem ze Severní Moravy. Kluci soupeře zaskočili ve 3. minutě vedli 3:1. Bohužel aby těch problémů nebylo málo, tak v 6.minutě zápasu při nádherném gólu na 4:2 byl faulován David Mračna a se zlomenou rukou musel odstoupit. Kluci se ještě více semkli a v 15.minutě vedli dokonce 10:7. Bohužel vyčerpání díky již 3. zápasu a menšímu kádru na spojkách bylo velké a tak nás soupeř o 2 góly přemohl.
Ale neskutečný zážitek jak kluci bojovali i pro ně na netradičních postech. Góly : Tyl 6, Nečas J. 3, Svoboda F. 3, Mračna 2, Svoboda O. 1, Šmehlík 1.
4. zápas SKKP HANDBALL BRNO- HCB KARVINÁ 11:26 ( 5:14). Kluci dali do začátku všechny síly . Ještě ve 4. minutě vedli 2:1, bohužel následná únava střelecké neúspěchy vedly k obratu v 10. minutě již na 3:8 . Prostřídali jsme tedy celý tým, zahrál si každý minimálně poločas a tak výrazná prohra. Góly : Svoboda F. 5, Tyl 3, Svoboda O. 1, Koukal 1, Nečas J. 1.

Díky klukům za bojovnost i první bod do tabulky.. V dalších kolech bude více zápasů se soupeři naší úrovně. Těšíme se na 2.kolo ŽL, které pořádáme v Brně v sobotu 18.1., bohužel ještě bez Davida na hřišti - ať se to dobře hojí!