21. 7. 2020 - Vojtěch Cigl

Tento tým toho může hodně dokázat, říká Šipka

Štace v izraelské nejvyšší soutěži, za tým Suceavy si zahrál také rumunskou extraligu a v dresu srbské Vojvodiny si vyzkoušel prestižní SEHA ligu. Dušan Šipka má za sebou bohatou kariéru. Má také obrovské ambice.

Ahoj, Dušane. Vítej v Kéniku! Máš za sebou bohatou kariéru. Jak by ses naším fanouškům představil?

Je těžké sám sebe popsat, ale můžu o sobě říct, že jsem velký bojovník a vydám ze sebe všechno, aby se týmu dařilo.

Hrál jsi izraelskou ligu. Na jaké úrovni je místní liga? A co očekáváš od české extraligy?

Mnoho lidí má špatný názor na izraelskou ligu. Není nic lehkého ji hrát. Jsou tam velcí bojovníci a žádný zápas není jednoduchý. Některé mladé hráče posílají do Německa, aby tam trénovali a pak se vrací zpátky do Izraele. V České republice je hodně týmů, které jsou na podobné úrovni a bude to bitva o každý balón. Očekávám vyrovnanou sezónu.

Jaké máš pocity po podpisu v Brně?

Jsem hodně natěšený, je to nová výzva v mé kariéře.Nemohl jsem se dočkat, až začne příprava, obzvlášť po té pauze, kterou koronavirus způsobil.

Tvůj přestup byl na poslední chvíli. Jak dlouho jsi nad nabídkou Brna přemýšlel a proč ses rozhodl zrovna pro nás?

Abych byl upřímný, tak jsem nad nabídkou moc dlouho nepřemýšlel. Vedení klubu jednalo na profesionální úrovni, takže jsme se dohodli velmi rychle.

Jaké máš ambice? Čeho bys chtěl v Brně dosáhnout?

Moje ambice jsou obrovské, myslím si, že tento tým toho může hodně dokázat. Vydáme ze sebe všechno, abychom konečně získali Brnu nějakou trofej.

Máš za sebou 4 dny tréninků. Jaké tréninky byly? A co říkáš na trenéra Hladíka a své spoluhráče?

Tréninky byly těžké a zajímavé. Trenér nastavil laťku hodně vysoko. A přesně toto je cesta k úspěchu. Z trenéra a spoluhráčů mám dobrý pocit. Za ten krátký čas jsme se vytvořili dobré vztahy.

Kénik má novou kabinu. Co na ní říkáš? A jak hodnotíš tréninkové podmínky?

Nová kabina vypadá úžasně, velmi se mi líbí. Podmínky pro trénink jsou super, máme všechno, co potřebujeme k tomu, abychom mohli tvrdě trénovat. Věřím, že nám to přinese dobré výsledky.

V rámci regenerace tým navštěvuje kryokomoru v regeneračním centru Náskok. Jaké to bylo? Byla to tvoje první návštěva kryokomory?

Ano, toto byla moje první návštěva kryokomory. Byla to velmi zajímavá zkušenost a skvělý pocit. Už se nemůžu dočkat, až půjdeme znova.

Už sis prošel centrum Brna? Líbí se Ti?

Ano, samozřejmě. Brno je vážně krásné, vážně se mi líbí. Když máme čas, tak rád v centru trávím čas.


Díky za rozhovor, ať se daří!