Pyško, Marenčák, Bartoš – Petrovský, Hrachovec, Gřešek, Chudoba, Brožek, Bureš, Mucha, Choleva, Mazur, O´Connor, Ondrušík, Zourek, Hustopecký

1/1 – 2/2

248

Bosák 8, Živanov 6, Kikanović 4

Chmela, Pšenica, Bavlnka – Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Flajsar, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Stein, Zahradníček, Bosák

Královopolští házenkáři v rámci 16. kola české extraligy zajížděli na půdu Frýdku-Místku. Vyrovnaná bitva nakonec skončila smírně, když domácí Gřešek v posledních vteřinách vyrovnal na konečných 32:32.

Extraliga pokračovala ve středu 2. února 16. kolem, ve kterém na sebe narazila také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno. Diváci od začátku viděli velice vyrovnané utkání, ve kterém útoky převyšovaly obrany. Na obou stranách padaly branky po pohledných akcích i z rychlých protiútoků. V prvním poločase si žádné družstvo nedokázalo vytvořit větší brankový náskok. Až na začátku 18. minuty vedlo Brno poprvé alespoň o dva góly, a to 10:8. Na konci 20. minuty to pak bylo poprvé v zápase o tři branky, když Brno vedlo 12:9. Následný oddechový čas domácích ale Frýdku-Místku pomohl a během pěti minut se dostal do vedení 14:13. Poté se do vedení dostali opět hosté, ale jen jednogólového. Účet první půle uzavřel deset sekund před koncem Radim Chudoba, který vyrovnal na 16:16.

Po změně stran patřily první minuty domácím házenkářům, kteří si vypracovali až čtyřbrankový náskok. Ve 37. minutě vedli 21:17. Tento nástup ale hosté dokázali zachytit a po dalších šesti minutách už bylo opět srovnáno 23:23. V následujících minutách si Frýdek-Místek znovu dokázal vytvořit vedení, i když už ne tak výrazné. Devět a půl minuty před koncem zvýšil Zbyněk Bureš na 27:25. Jenže pak Brno vyrovnalo a všechno nasvědčovalo tomu, že zápas dospěje do dramatické koncovky. V té se Brno dostalo do dvoubrankového vedení. Ale domácí se nesložili a dokázali opět srovnat, přičemž poslední vyrovnávací gól vstřelil Adam Gřešek v posledních sekundách utkání.

Ohlasy

Pavel Hladík: „Byl to těžký zápas, nakonec jsme smutní, že jsme nevyhráli, ale soutěž je dlouhá, takže bod z venku je dobrý. Frýdek odehrál velice dobrý zápas. Začínali jsme od začátku, protože Michal Kasal se zranil. Přivedli jsme tak nového hráče před třemi dny, takže jsme ho museli zapracovat do sestavy. Získaného bodu si vážíme. Nyní se musíme připravit na sobotní duel s Maloměřicemi. Pokud vyhrajeme a získáme tři body ze čtyř z venkovních zápasů, bude to super. To je to, co potřebujeme. Dneska je možná bod trochu málo, ale bereme ho. Soutěž je dlouhá. Je to další bod k tomu, abychom splnili cíl a postoupili do play-off.“