Derby je naše! Kénik porazil Maloměřice 30-22!

6:2

4/2, 4/4

720

Horák Radek 5, Hliničan Jan 4, Číž Vojtěch 3

B R N O - Po čtyřech prohraných zápasech v řadě konečně výhra! Kénik v brněnském derby porazil po zlepšeném výkonu v druhé půli Maloměřice 30-22!

Brněnské derby začalo velmi vyrovnaně. V sedmé minutě mohl jít Kénik do vedení díky nařízenému sedmimetrovému hodu, Horut ale neproměnil. Maloměřice využili zaváhání královopolských a šli do jednobrankového vedení, které ještě navýšili v čtrnácté minutě ze sedmimetrového hodu. Nedáš dostaneš. Téměř okamžitě ale Kénik zabral a zápas otočil na 7:5. V bojovném utkání, které se hrálo za elektrizující atmosféry tým Maloměřic vteřinu před koncem srovnal ze sedmičky na 13:13, o zápletku bylo tedy postaráno. Do prvního poločasu vstoupili lépe domácí, když se svým prvním gólem v utkání uvedl Jakub Bosák. Vzápětí přidal ještě jednu branku. Kubu za chvíli napodobil Martin Janíček a vstřelil v rychlém sledu dvě branky, které podpořil domácí Vaněk jedním gólem. V páté minutě druhého poločasu tak na tabuli svítilo skóre 18:13, famózní start pro Kénik, Poté se strhla přestřelka a padaly branky na obou stranách. Královopolští házenkáři si ale drželi náskok čtyř branek. Ke konci házenkáři z Králova Pole zabrali ještě víc, zvýšili svůj náskok, dovedli zápas do vítězného konce a v ohlušující atmosféře zvítězili 30:22.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Byli jsme si vědomi síly soupeře. V týdnu jsme měli několikrát přípravu s videem, kde jsem ukazoval, co chceme hrát. Bohužel v první půli jsme vůbec nesplnili to, co jsme chtěli. Přestože jsme odskočili na rozdíl čtyř branek, tak jsme kvůli fatálním selháním jednotlivců nechali soupeře čuchnout zpátky. Nebýt těchto hrubých chyb, které by se neměly stávat, tak jsme mohli v prvním poločase vést o sedm, osm branek a mohlo to být jednodušší. O poločase jsme si v šatně řekli, že začneme hrát to, co jsme si říkali na tom videu. Určitě pomohlo zařazení do hry Martina Janíčka, který dneska ukázal, že jeden na jednoho mu jde. Apeloval jsem na hráče, že největší slabina Maloměřic je právě jeden na jednoho a naši hráči toho nebyli schopní využít. Potom jsme odskočili, ale bohužel nedokážeme držet tu standardní laťku, necháváme se zbytečně vylučovat a děláme zbytečné chyby v obraně, které nás stojí spoustu sil. Maloměřice jdou rozhodně nahoru, zápas od zápasu rostou. Já jsem upozorňoval hráče před zápasem, jakým způsobem se odvíjí derby, dokáže to změnit poměr sil v tom utkání. Jsem spokojený s výsledkem, nejsem ale absolutně spokojený s předvedenou hrou."