Zaplatílek, Mazač - Havlát, Ipser, Popela, Jirák, Číž V., Hlipala, Jung, Weintritt, Kučera, Koubek, Drásal, Komárek, Černý, Kolář

6/5 - 0/0

0

Šipka 4, Jezdimirović 3, Burget 3

Pšenica, Grulich - Stein, Jezdimirović, Flajsar, Burget, Dostalík, Žvak, Šipka, Sekulić, Arsenić, Hastík, Bosák, Kolečkář, Horut, Václav V.

Dnešní utkání s Maloměřicemi nám vůbec nevychází a poprvé v sezóně prohráváme brněnské Šalina derby.

V sobotu dopoledne bylo na programu v rámci play out nejvyšší házenkářské soutěže již tradiční brněnské šalina derby mezi celky z Maloměřic a Králova Pole. Dosavadní bilance jasně hovořila ve prospěch hostujícího celku z „Kéniku“, ale domácí „Majlont“ hned od začátku utkání dával rázně najevo, že dnes bude chtít tuto nelichotivou sérii porážek přerušit. Hráči Maloměřic celý první poločas podávali koncentrovaný a téměř bezchybný výkon a donutili hostujícího trenéra Pavla Hladíka vybrat během prvních 20 minut dvakrát oddechový čas. Ani to ale rozjeté domácí borce nezastavilo a ti postupně navyšovali stav poločasového výsledku až na těžko uvěřitelných 20:10. Třešničku na povedený výkon dal již po uplynutí řádné hrací doby první půle Luboš Hlipala, který nekompromisně proměnil poslední hod z hranice devíti metrů.

Do druhé půle oba celky vstoupily s jasným cílem. Domácí udržovat a navyšovat skóre ve svůj prospěch a hosté naopak co nejrychleji snížit náskok Maloměřic. To se jim hned z kraje podařilo dvěma slepenými brankami, ale domácí se rychle uklidnili a nadále si udržovali solidní náskok. Ve 48. minutě přidal výborně hrající Kristián Kolář branku na 25:17 a Majlont směřoval k vysněnému a jasnému vítězství. V 51. minutě vsítil Filip Jung pověstný třicátý gól a zvýšil na 30:21 a utkání se pak již víceméně v poklidu dohrávalo. Dnes Maloměřičtí opravdu potěšili své věrné fanoušky fantastickým výkonem a ovládli derby jasně ve svůj prospěch v poměru 33:23.