Gourgoumis, Pšenica - Sekulić, Šipka, Žvak, Horut, Stein, Dostalík, Kolečkář, Flajsar, Hastík, Václav Vojtěch, Janíček, Vaněk, Bosák, Jezimirović

0

Chudoba 7, Grešek 5, Güttler 5

Sestava

Pyško, Marenčák, Cáb - Mazur, Musálek, Chudoba, Hrachovec, Hustopecký, Ondrušík, Mlotek, Sklenák, Güttler, Strack, Bureš, Grešek, Rajnoha

Utkání 15. kola StrabagRail extraligy se Kéniku vůbec nepovedlo dle představ, když zejména po špatné druhé půli prohrál s Frýdkem-Místkem 26:35.

První branku utkání vstřelil domácí Jezimirović, Frýdek-Místek ovšem držel s Brnem krok a vzápětí srovnal. Hosté se po pár minutách dostali do dvou brankového trháku, což se ale nelíbilo Šipkovi s Bosákem, kteří téměř okamžitě vedení stáhli. Branky padaly na obou stranách, Frýdek ale dokázal dát vždy o jednu branku více a držel si své jedno brankové vedení. Zvrat přišel, když Kénik vyrovnal a navrátilec ve Martin Janíček ve 24. minutě vstřelil premiérovou branku za Brno v letošní sezóně, na tabuli v ten moment svítilo skóre 12:11 ve prospěch Kéniku. O pár chvil mířil přesně také Libor Horut. Domácí byli na koni, což vyústilo v to, že domácí přidali další dvě branky a byli ve vedení 14:11. S házenkáři Frýdku-Místku to ale neotřeslo a vrátili se do hry třemi rychlými brankami. Na poločasových 14:14 srovnával vteřinu před koncem první půle neskutečnou střelou přes celé hřiště hostující brankář Marenčák.

Úvod druhého dějství vyšel lépe hostujícímu celku, když se poměrně snadno dostali do dvoubrankového vedení. Následovala divoká přestřelka, ve které padaly góly na obou stranách. Důležité utkání pro oba mančafty se začalo lámat v 41. minutě, kdy zaváhání domácího Šipky využil Ondrušík, který zvyšoval na 21:23 pro hosty. Následovala neproměnná sedmička Horuta a brněnským se přestalo dařit, čehož využili hosté, když si vybudovali čtyř brankové vedení, které průběžně ještě navyšovali. Závěr utkání už patřil frýdeckým házenkářům, kteří duel dovedli do vítězného konce 26:35.