Grulich, Pšenica - Žvak, Ženatý, Stein, Flajsar, Burget, Kolečkář, Jezdimirović, Bosák, Václav V., Dostalík, Sekulić, Arsenić, Horut

2/2 - 2/2

0

Hlipala 6, Jirák 5, Hliničan 3

Zaplatílek, Mazač - Hliničan, Drásal, Weintritt, Jung, Ipser, Vítek, Kolář, Havlát, Kučera, Jirák, Hajčman, Koubek, Hlipala, Zeman

Svěřenci Pavla Hladíka potvrdili dobrou formu z posledních zápasů a bez větších problémů ovládli už potřetí v sezóně brněnské derby s Maloměřicemi. První gól v extralize si připsal dorostenec Ženatý, v brance Kéniku také předvedl dobrý výkon Jakub Grulich.

Začátek šalinového derby patřil spíše královopolským, kteří si během dvanácti minut vytvořili pohodlný pěti brankový náskok, Maloměřice ale nedali domácím vůbec nic zadarmo a ukázali, že také umí střílet góly. Hosté postupně začali náskok Kéniku stahovat, nakonec se jim podařilo gólový polštář Králova Pole zmenšit na pouhé dvě branky. Také nutno dodat, nebýt několika zákroků mladého brankáře Grulicha ve svatyni Kéniku, mohlo být skóre pro hosty ještě příznivější.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji domácí, kteří v rozmezí pěti minut nasázeli čtyři branky a pouze jednu inkasovali, jejich pěti brankové vedení bylo rázem zpět. Následovala zhruba desetiminutová pasáž, kdy padaly branky na obou stranách, družina Pavla Hladíka si ale stále držela svůj pohodlný náskok. V rychlém sledu pak přišly branky tři branky dua Horut - Sekulić a s největší pravděpodobností bylo rozhodnuto. Do hry se dostal i benjamínek Králova Pole Ženatý, který si ze sedmičky připsal svůj první gól v extralize. Moc už se toho do konce utkání neudálo a Kénik tak výsledkem 30:24 vyhrál už potřetí brněnské derby v této sezóně.