3:3

4/3 – 3/1

947

Horut 5, Dostalík 4, Bosák 3

B R N O - Brněnští házenkáři nestačili na Zubří, když na jejich palubovce prohráli 32:24.

Sedmé kolo Extraligy přineslo v Zubří souboj hráčů, kteří se dobře znají ze vzájemného působení v klubech. Hosté z Brna přijeli bez opor – Fabiána v bráně a Koubka. Na straně domácích chyběl zraněný Hybner, který si přivodil zranění kotníku na pátečním tréninku. Zubří si pečlivou hrou v útoku připravovalo pěkné šance, které proměňovalo v góly. Hostující tým nebyl schopen vsítit více jak 2 branky za sebou. Oproti tomu domácí sázeli jeden gól za druhým, většinou v etapách po 3 gólech. V první půlce se ale hosté drželi, když v 15. minutě prohrávali jen o dvě branky (8:6). Nicméně vzápětí přišla série rychlých gólu Zubří a první poločas skončil o 8 branek. Ve druhém poločasu se hostující téměř na nic nezmohli a domácí tak navyšovali náskok, respektive udržovali desetibrankový rozdíl. Zubří trochu polevilo a dovolilo soupeři snížit vždy na rozdíl osmi branek. Domácí hráči věděli, že musí hrát naplno a nic nenechat náhodě, což se promítlo do jejich cílevědomé hry.

Ohlasy

Ivo Vávra: "Blahopřeji domácím k získaným bodům. Opravdu, Zubří hrálo to, co muselo, když to vypadalo hůře, přišli zkušení hráči. Nefunguje nám souhra spojek, když vám hraje dobře jen jedna spojka, což byl dnes Libor Horut, není to dobře. Zubří bylo připraveno na naše gólmany, což my ještě neumíme. Vždy, když začne zápas, je vidět, že se hráči bojí a nikdo nechce vzít na sebe zodpovědnost."