Diváci

537

Jurka 9, Řezníček 6, Hlinka 4

Sestava

Série tří domácích výher v řadě je pryč. Házenkáři Králova Pole nepodali zejména v druhém poločase dobrý výkon a podlehli Zubří 23:31.

První branku velmi důležitého utkání vstřelili házenkáři ze zlínského kraje, odpověď si ale připravil v podobě tečované střely Horut. V sedmé minutě hosté odskočili na rozdíl dvou branek, skóre ale vzápětí korigoval Petrovič. O dvě minuty později fauloval v brankovišti Hastík a byl nařízen sedmimetrový hod, který Zubřané s nadhledem proměnili. Házenkáři Zubří poté využili chyb domácích a šli do čtyřgólového trháku. V 18.minutě vytáhl skvělý zákrok Pšenica a z postupného útoku snižoval na 7-9 Hastík. Ke konci první půle se strhla přestřelka, ve které padaly branky na obou stranách hřiště. Pět minut před koncem prvního poločasu snižoval Stein střelou pod víko na rozdíl jediné branky. Zuberští borci ale dokázali vsítit ještě dvě branky, do šaten tak šli hráči za stavu 12:15. Do druhého dějství vstoupili lépe hostující házenkáři, když díky nemohoucnosti domácích šli do šestibrankového trháku. Janíček konečně prolomil dobře zorganizovanou obranu Zubří a svým přesným zásahem snižoval na rozdíl pěti branek. Na druhé polovině hřiště Pšenica reflexivním zákrokem zabránil dalšímu vstřelení branky do domácí svatyně a z následujícího brejku mířil přesně Stein. V 11.minutě druhé půle se opět blýskl Bob Pšenica, když chytil sedmičku a pokračoval v čarovaní, když zneškodnil další dvě jasné příležitosti hostů. V 46. minutě se z křídla prosadil Vaněk a snižoval na 18-21. Koncovka zápasu se ale domácím vůbec nepovedla a Zubří zaslouženě dovedlo klání do vítězného konce poměrem 23-31.

Ohlasy

Ivo Vávra: „My jsme velice špatně bránili v prvním poločase seběhy Zubří, když jsme se na ně připravovali na videu, bohužel to chlapci nepochopitelně nebyli schopní ubránit. Špatná spolupráce v útoku, špatná spolupráce s brankářem. Nevyužité šance, když si myslím, že v prvním poločase jsme 7-8 šancí nedali, měli jsme 12 technických chyb a na 23 branek se doma vyhrát nedá, natož se Zubřím. Věděli jsme, že dva body z dneška je pro nás vstupenka do play-off. Dobře jsme věděli o co hrajeme, bohužel jsme to nezvládli. Kdybych to měl shrnout, tak takhle se o play-off nehraje a s tímto výkonem nemáme v play-off co dělat. Já jsem zklamaný. Zahráli jsme velice solidní utkání s Lovosicemi, zahráli jsme výborně s Karvinou, trošičku jsme zaváhali v Kopřivnici. Nejsem schopní na ty lepší výkony navázat. Máme strašně kolísavé výkony. To play-off pro nás bude opravdu složité. Máme doma Jičín, v tomto utkání budou body nutností. Mohli jsme si šanci na postup dneska zvětšit, bohužel nepovedlo se. Nicméně nevěšíme hlavy, čekají nás ještě čtyři utkání. Postoupit do play-off pořád chceme a uděláme pro to úplně všechno."