Gourgoumis, Pšenica - Flajsar, Sekulić, Jezdimirović, Vaněk, Arsenić, Horut, Hastík, Burget, Stein, Žvak, Václav V., Bosák Šipka

3/2 - 2/2

0

Jonsson 9, Kupa 5, Zourek 4

Hrdlička, Günl - Motl, Kylíšek, Kovář, Bouček, Kupa, Jahn, Trkovský, Holubec, Jonsson, Heřmanovský, Zourek, Stach

Kénik zvrátil nepříznivý vývoj utkání, když po první půli prohrával o pět branek a slaví velmi důležité vítězství.

První branku utkání vstřelil domácí Stein ze sedmimetrového hodu, který byl nařízen po faulu na Sekuliće. Hosté ale neotáleli a vzápětí dorovnával švédský sniper Jonsson. Po vyrovnávací brance hostů ale následoval velice nešťastný moment, když se ve 3. minutě nechtěně srazil domácí Sekulić srazil s jedním z lovosických hráčů a poranil si ruku. Srbský špílmachr ale ukázal velký charakter a i se zraněním utkání dohrál. Po utkání se ukázalo, že se jedná o zlomeninu, které znamená minimálně dvouměsíční pauzu. Hrálo se poměrně ve vysokém tempu, produktivnější ovšem byly Lovosice. A to i po zásluze hostujícího brankáře Hrdličky, který předvedl několik solidních zákroků a povedlo se mu vychytat sedmimetrový hod Steina. Zlom první půle přišel v 19. minutě, když na rozdíl tří branek zvyšoval Zourek. Hosté ještě přidali na tempu, vybojovali si přesilovku, kterou zužitkoval přesně mířenou střelou Jonsson. Lovosičtí hráči skvěle bránili a domácím se nedařilo najít klíč na jejich obranu. Lovci už si své vedení v prvním dějství pohlídali a svůj náskok ještě zvýšili o jednu branku. Do šaten tak hráči šli za stavu 11:16.

Trenér domácích rozhodně nebyl s výkonem spokojen, a jestli chtěli jeho svěřenci pomýšlet na body, tak museli hodně přidat. To se taky stalo. Gólový účet v druhé půli otevřel Jezdimirović, který v krátkém sledu vstřelil dva góly. Neztratil se také Sekulić, který i se zraněním odváděl na pivotu skvělou práci. Začalo se také dařit v obraně, která za prvních deset minut obdržela pouze dvě branky. Nutno dodat, že druhá půle sedla také brankářovi Gourgoumisovi, který předváděl neskutečné zákroky. Také díky dvěma rychlým útokům Flajsara se domácím podařilo náskok hostů dorovnat a v 39. minutě bylo vyrovnáno. Hosté si sice vzali ještě vzali vedení zpět, ke slovu se ale pak dostala nová posila Kéniku, Nikola Arsenić. Srbský reprezentant vsítil dva rychlé góly, ke kterým přidal jeden přesný zásah Sekulić s Flajsarem a rázem byli domácí vedli o tři branky. Hosté se snažili ještě s vývojem utkání něco udělat, ale Gourgoumis v bráně byl proti a na druhé straně hřiště nepřestávala přesně mířit nová akvizice Brna a Bosák, který si připsal dva zásahy do černého. Kénik si tak s pěti gólovým náskokem dokráčel po obratu v druhé půli pro vítězství 30:25.