Ilić, Grulich - Ratkovský, Kocich, Živanov, Flajsar, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

4/4 – 3/2

528

Choleva 10, Noworyta 5, Sklenák 4

Pyško, Cáb - Noworyta, Sklenák, Moješcik, Gřešek, Chudoba, Brožek, Bureš, Mucha, Mlotek S., Choleva, Mazur, Zbránek, Ondrušík, Hustopecký

Zápas s Frýdkem-Místkem se nám vůbec nepovedl, a tak si zasloužené dva body odvezl hostující tým.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a rychle jsme vedli 2:0. Ve 4.minutě však po dvou neproměněných střelbách z křídla hosté z Frýdku-Místku vyrovnali skóre. Po pětigólové šňůře hostujícího Mathiase Cholevy šel Frýdek-Místek do vedení 5:4. Následovala přesilovka domácích šest na čtyři, ve které se Kéniku však podařilo skórovat pouze jednou. Závěr první půle byl jednoznačně v režii Frýdku-Místku, který odcházel do kabin s vedením 16:12.

Hned v první minutě dostal přímou červenou kartu hostující Moješčik, který v trháku fauloval Radka Flajsara, který naštěstí neskončil zraněním. Toto vyloučení jako by nakoplo domácí, kterým se podařilo snížit na jednu branku. V této fázi utkání se domácímu Kéniku nepodařilo převrátit zápas na svoji stranu, naopak hosté opět odskočili na čtyři branky. Domácí hráči se ale nedali a opět stáhli rozdíl na dvě branky, což byl nejmenší rozdíl ve skóre do konce utkání. Hosté si, i díky neproměňování jasných brankových šancí domácích, pohlídali konec utkání a vezou si tak do Frýdku-Místku zasloužené dva body za výhru 33:27.

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Blahopřeji Frýdku dnes vyhrál díky našemu výkonu zaslouženě. My jsme dnes úplně propadli v obraně, kde nás zkušenostmi rozebral Tomáš Sklenák a efektivitě střelby křídel, které zničil Vít Pyško. Myslím si, že nám uškodilo, že jsme v pohárovém zápasu u nich vyhráli poměrně hladce. Bohužel jsme si asi v hlavách mysleli, že když vyhrajeme na palubovce Frýdku poměrně dominantně, tak že to půjde samo. My jsme dnešní zápas prohráli ještě dříve, než vůbec začal. Těžko se mi to hodnotí a hledají slova jsem vážně moc zklamaný. Nemůžeme za první poločas nedat 9 křídel a další jasné šance. Nebyli jsme v zápase, jsem zklamaný z některých výkonů. Nejvíc mě mrzí, že jsme nedokázali navázat na velmi dobrý zápas v Kopřivnici, který byl těžký. Měli jsme doma ukázat minimálně takový výkon jako ve středu. Extraliga je vyrovnaná, ale my si nemůžeme takový kolaps na domácí palubovce dovolit. Chtěl bych se omluvit divákům, kteří dnes byli opět super a přišlo jich opět hodně. Jsme opravdu zklamaní a musíme si vzít tyto ztracené body zpět venku a to co nejdříve.“

Šimon Erbes, spojka SKKP Handball Brno:

„Bohužel jsme se dobře nenastavili v hlavách, jak říkal trenér. Dnešní zápas jsme nezvládli a hodně nás to mrzí hlavně kvůli našim divákům, kteří od nás určitě očekávali dnes mnohem lepší výkon. Dnešní zápas musíme hodně rychle hodit za hlavu a soustředit se na čtvrteční utkání ve Veselí, které musíme zvládnout.“

Daniel Valo, trenér Pepíno SKP Frýdek-Místek:

„Tak my jsme dnes jednoznačně spokojení. Prolomili jsme šňůru proher, někteří hráči v týdnu netrénovali, ale dnes jsme byli lépe nastavení. Zápas měl určitě super tempo. Jsem rád, že jsme splnili taktické pokyny, které jsme si řekli. Děkuji domácím za super zápas a doufám, že budeme pokračovat na vítězné vlně.“

Tomáš Sklenák, střední spojka Pepíno SKP Frýdek-Místek:

„Konečně máme dva body. Po našem domácím kolapsu s Lovosicemi jsme měli těžký týden. Byli jsme na tom velmi špatně v hlavách, protože jsme si mysleli, že jsme zase spadli jako v loňských sezónách. Dneska konečně žil celý tým. Dneska bych chtěl pochválit Víťu vzadu. Myslím si, že super zápas, ale nesmíme usnout na vavřínech. Díky Brnu za zápas a hodně štěstí v dalších zápasech.“