15. 6. 2022 - Filip Chalupa

„Splnili jsme předsezónní cíl, a to byla záchrana obou ligových soutěží,“ říká trenér dorostenců Marek Jahoda

Dorostenecké kategorie splnily předsezónní cíle, a i v příští sezóně budou nastupovat v extralize dorostu. Jaká byla letošní sezóna, a co očekává od té další? Na to jsme se zeptali trenéra dorostenců Marka Jahody.

Trenére, jak byste zhodnotil letošní extraligovou sezónu mladšího a staršího dorostu?

Jako obrovskou zkušenost pro všechny zúčastněné, na hráče byli větší nároky, co se týče počtu tréninkových jednotek, nasazení, rychlosti a síly v zápasech. Pokud to rozdělím na kategorie tak mladší dorostenci, které jsme vybrali do týmu se po počátečním rozkoukávání semkli vytvořilo se tady jádro hráčů, kteří pracovali a v závěru soutěže jsme mohli říct, že jsme schopni hrát skoro se všemi. Hlavní posun byl v morálce, zápasy, které jsme prohrávali jsme ke konci soutěže dokázali otočit nebo hrát až do samého konce. Starší dorost tam to bylo složitější, jejich soutěž byla daleko náročnější a kluci jsou ve věku kdy se mění priority. Někdy bylo těžké skloubit školu se sportem, většina z nich maturovala. Když to shrnu myslím si, že jsme měli tým, který se mohl baráži vyhnout, museli bychom tomu jít víc naproti. Přesto jsme nakonec splnili předsezónní cíl, a to byla záchrana obou ligových soutěží.

Které zápasy stojí za zmínku u obou kategorií?

Mladší dorost venkovní zápas s Duklou, kde jsme vyhráli a zjistili, že to jde. Starší dorost zápasy ve skupině o udržení do Velikonoc, po pauze jsme se nedokázali semknout a slušně řečeno jsme se dobelhali k záchraně.

Na které zápasy byste naopak nejradši zapomněli?

Na všechny, které jsme prohráli (smích), ve skutečnosti asi na žádný, všechno proběhlo, jak jsme si zasloužili, ale pokud mám říct jeden zápas, tak v mladším dorostu to byl se Žďárem a starší dorost domácí zápas s Libercem.

Starší dorostenci udrželi extraligu až v baráži. Jak ji hodnotíte?

Vzhledem k podmínkám, ve kterých se nakonec baráž hrála. To je počet účastníků a hracích dnů, tak to bylo vlastně o jednom zápase, na ten jsme se soustředili a zvládli. Druhé utkání už bylo uvolněné, někdy až moc.

Co očekáváte od příští sezóny?

Očekávám, že využijeme v obou kategoriích ty zkušenosti z loňské sezony a opět udržíme obě kategorie v nejvyšší soutěži bez těch nervů, které jsem měl letos. Vzhledem k tomu, že se má soutěž zužovat na 12 účastníků nebude to snadné, uvidíme, jak týmy poskládáme. Příprava bude velmi kvalitní, a tak věřím, že v příští sezoně budeme více konkurenceschopní.