4. 5. 2020 - Vojtěch Cigl

Tým má obrovské ambice, říká Jezdimirovič

Na soupisku pro další sezónu přibylo další jméno, SKKP Handball Brno totiž posílí Srb Nikola Jezdimirovič, jehož obvyklá pozice je na levé spojce.

Jaké máš pocity po podpisu v Brně?

Mám velkou radost a přicházím sem s velkým sebevědomím. Je to krok dopředu v mé profesionální kariéře.

Proč ses rozhodl zrovna pro Brno?

Rozhodl jsem se pro Brno, protože tým má obrovské ambice. Klub chce hrát na špičce tabulky a bojovat o evropské poháry.

Jak jsi již zmínil, chceme dosáhnout na evropské poháry. Myslíš, že se nám to povede?

Toto byl hlavní důvod, proč jsem si vybral Brno. Věřím, že to společně jako tým dokážeme a příští sezóny si evropské poháry zahrajeme.

Jaké máš osobní cíle?

Můj cíl je podávat takové výkony, abych pomohl týmu k dobrým výsledkům.

V minulé sezóně jsi hrál za RK Dinamo, vedoucí celek srbské ligy. Už je liga v Srbsku oficiálně uzavřena? A co očekáváš od české extraligy?

Ano, jsme na prvním místě, ale stále čekáme na rozhodnutí svazu, zda nás vyhlásí mistry. Od české extraligy očekávám moderní házenou, která bude mít větší kvalitu. Také očekávám kvalitní a zajímavé zápasy, které budeme vyhrávat.

Dva týdny zpátky jsme přivítali Nikolu Sekuliče. Znáte se?

Ano, Nikolu znám. Právě on velmi pomohl mému přesunu do Brna tím, že mě doporučil trenérovi Hladíkovi. Jsem mu za to neskutečně vděčný.

Co víš o Brně a České republice?

Vím, že Česká republika je nádherná. Lidé zde mají podobnou mentalitu jako v Srbsku. Brno jsem ještě nenavštívil, ale slyšel jsem o něm mnoho skvělých věcích. Už se nemůžu dočkat, až ho poznám.

Kdy sem plánuješ dorazit?

Kvůli šíření nemoci COVID-19 jsem bohužel stále v Srbsku. Příprava má začít 15.července, takže bych měl dorazit pár dní předem.


Díky za rozhovor, a ať se daří!