26. 6. 2026 - Filip Chalupa

Jihomoravský kraj vybojoval stříbro na Olympiádě dětí a mládeže!

V Praze se v uplynulých dnech uskutečnil házenkářský turnaj v rámci Olympiády dětí a mládeže, na kterém se výběr Jihomoravského kraje postaral o skvělý výsledek. Po výborných výkonech během celého turnaje si mladí házenkáři odvezli stříbrné medaile

Cesta za cenným kovem vedla přes jedno z největších překvapení celého turnaje. Ve čtvrtfinále totiž Jihomoravané vyřadili největšího favorita na zisk zlatých medailí, výběr Zlínského kraje. Na povedený výkon navázali také v semifinále, kde si poradili s Vysočinou a zajistili si postup do boje o zlato.

Ve finálovém utkání narazili na výběr Jihočeského kraje. Přestože na svého soupeře tentokrát nestačili, mohou být na své vystoupení právem hrdí. Druhé místo a stříbrné medaile jsou skvělou odměnou za výkony, které během turnaje předvedli.

Na úspěchu Jihomoravského kraje měli svůj podíl také zástupci SKKP Handball Brno. Barvy kraje reprezentovali levé křídlo Petr Machálek, pivot Jakub Vlasák a trenér Matěj Domkář, kteří přispěli k výbornému výsledku celého týmu.

Gratulujeme celému výběru Jihomoravského kraje ke zisku stříbrných medailí a děkujeme všem hráčům, trenérům i klubům za skvělou reprezentaci jihomoravské házené.