20. 2. 2020 - Vojtěch Cigl

Žákovská liga (16.2. 2020)

Reportáž z dalšího kola Žákovské ligy.

V neděli v 5 hodin ráno vyráželo naše družstvo starších žáků na další kolo ŽL do dalekých Lovosic. Bohužel kvůli začátku jarních prázdnin a nemoci mohlo odjet pouze 12 kluků. Navíc někteří z nich po 1-2 týdnech bez tréninku. Kluci se po cestě v autobuse ještě dospali a tak byli nažhaveni do prvního zápasu, kde chtěli Polance oplatit porážku z kvalifikace.

SKKP HANDBALL BRNO - POLANKA 15:16 (9:6)
Z výsledku je patrné, že se nám to nakonec nepodařilo. Kluci měli zápas super rozehraný. Díky výborné obraně a Šimonovi s Frantou v útoku ještě v 7. minutě druhého poločasu vedli 14:10. Následné chyby v obraně, výborné zákroky hostujícího brankáře i neomluvitelná dvojka pro vedoucího družstva zapříčinila obrat na 14:15. Díky proměněné sedmičce ještě srovnání na 15:15, ale z devítky po čase jsme dostali gól na 15:16.
Branky: Erbes 8/3, Svoboda F. 7. Bohužel nikdo další se k těmto dvěma gólově nepřidal.
SKKP HANDBALL BRNO - VELKÉ MEZIŘIČÍ 20 : 21 ( 9:12)
Zklamání z prvního zápasu bylo velmi patrné a tak kluci prohráli i další zápas. Tentokrát za celý zápas ani jednou nevedli a tak opět frustrující porážka o gól. Vedoucí družstva znovu dvojka a následná červená karta. Jako pozitivum snad jen to, že do střelecké listiny se zapsalo pět kluků.
Branky: Erbes 10/2, Tyl 3, Koukal 3, Mračna 2, Svoboda F. 2.
SKKP HANDBALL BRNO - MOST 30:22 (14:13)
Zápas proti soupeři, který přijel bez tří klíčových hráčů byl od začátku klidný. Zahrála si celá lavička a také si téměř všichni dali gól.
Branky: Erbes 8/2, Tyl 6, Svoboda F. 5, Koukal 3, Mračna 3, Nečas J. 2, Benda 1, Hanus 1, Procházka M. 1/1.
SKKP HANDBALL BRNO - LOVOSICE 19:44 (12:16)
S ohledem na únavu a zdravotní neduhy z turnaje se " zbytky " kluků pokusili potrápit nejlepší celek ŽL. Ještě v poločase 12:16 a vynikající výkon Franty Svobody, také Matěj Nečas skóroval a tak všichni hráči v poli vstřelili během turnaje alespoň jeden gól. Potom již kluci nestíhali a tak porážka o 25. Bohužel druhý poločas ukázal to, že někteří kluci z lavičky nemají fyzicky ani na odehrání jednoho celého zápasu.
Branky: Svoboda F. 11, Nečas M 2, Mračna 2, Hanus 2, Tyl 1, Nečas J. 1.

Díky všem klukům i podporujícím rodičům za účast a snahu. Další kolo odehrají žáci v neděli 15.3. v Úvalech, kde budou mít za soupeře Úvaly, Duklu A, Olomouc a Zlín.