13. 12. 2022 - Filip Chalupa

Mladší žáci přivezli z Dobiáš cupu 7.místo

Od pátku 9. do neděle 11.prosince se naši mladší žáci zúčastnili tradičního mládežnického turnaje Dobiáš Cup v Rožnově pod Radhoštěm.

Na turnaji si připsali první vítězství pod novým trenérem Matějem Domkářem, který přišel do Kénik před sezónou z Liberce. A právě Matěje jsme poprosili o hodnocení turnaje.

Matěj Domkář, trenér mladších žáků SKKP Handball Brno:

„Když jsem přišel do Brna, tak jsem měl na tréninku 4 kluky, díky náborům se nám povedl tento počet navýšit na 20. Kluci od začátku sezóny prokazují své kvality a jsou trénink od tréninku lepší. Odměnou jim byl turnaj Dobiáš Cup v Rožnově, na které si kluci připsali svoje první letošní výhry, ze kterých měli velikou radost. Turnaj byl velice kvalitně obsazený. V pátek jsme se utkali se slovenskou Modrou, na kterou jsme nestačili. Druhý páteční zápas proti Centru Haná se nám povedl a kluci zaslouženě po zápase slavili své první vítězství. Druhý den jsme bohužel nestačili na Kysucké Nové Město a na Zubří, se kterým jsme prohráli trošku smolně. V zápase o 7.místo jsme porazili domácí Rožnov. Pro nás je ale nejdůležitější, že si na turnaji zahráli všichni hráči, kteří nasbírali cenné zkušenosti, které se projeví v budoucnosti. Doufám, že tento turnaj byl první vlaštovkou, a že má tento tým před sebou velké úspěchy.“

Výsledky:

SKKP Handball Brno vs. Slovan Modra 15:21

vs. Centrum Haná 20:18

vs. MŠK Kysucké Nové Město 7:19

vs. HC ROBE Zubří 15:19

vs. TJ Rožnov pod Radhoštěm 19:12 (o 7.místo)