18. 5. 2020 - Vojtěch Cigl

Je potřeba změnit projev hry, říká Horut

Když se v minulé sezóně lámal chleba o bytí či nebytí v play-off, Libor nemohl týmu pomoct a sledoval utkání jen z hlediště. Závěr soutěže tak nebyl ve všech ohledech moc pozitivní, další ročník už by měl být ale o dost povedenější, myslí si rodák z Rožnova.

Zdá se, že královopolská házená vstupuje do nové éry klubu a ty budeš jeho součástí. Jaké jsou tvoje pocity po prodloužení smlouvy? Přemýšlel jsi i nad změnou klubu?

Nové změny, které tady právě probíhají, samozřejmě vítám. Jsem rád, že jsme se domluvili na prodloužení smlouvy. Minulá sezóna dopadla hluboce pod moje očekávání. A to samozřejmě nemám na mysli nucené přerušení soutěže. Říkal jsem si, že pokud to půjde dál ve stejném duchu a nic se nezmění, budu uvažovat o změně klubu nebo přerušení hraní na nejvyšší úrovni. Na to naštěstí nedošlo.

Kénik prošel změnou na trenérském postu, kádr se také dozná značných změn. Co tedy čekáš od nového kouče?

Velké změny přichází, zatím to je zdravé okysličení týmu. Co se týče velkých zahraničních posil, pevně věřím, že potáhneme za jeden provaz za dobrými výsledky. A klidně se pokusíme i o již zmiňované evropské poháry. Z rozhovorů těchto hráčů to tak vyznívá. Bohužel, kvůli momentální situaci si o nich musím číst z novin. Za normálních okolností bychom se už seznámili osobně. Co se týče trenéra, tak za něho mluví výsledky a to, co dokázal ve Veselí. Po prvních hovorech a trénincích se mi líbí, jakým směrem to chce trenér posunout.

Jaká jsou celková očekávání od další sezony a jak vnímáš dosavadní změny, které kluby v extralize dělají?

Musím říct, že házená v České republice jde každým rokem rapidně nahoru. V sezoně 19/20 mělo minimálně šest týmu z dvanácti alespoň pár profesionálních hráčů, což ještě před pár lety bylo nemyslitelné. Co se týče změn, tak vím, že všechny kluby se snaží posilovat, co to jde. Boj o play-off tak bude opět ostřejší.

Co považuješ za nutné změnit, aby bylo Brno úspěšné a uspělo v nabité konkurenci?

Určitě je potřeba změnit projev hry, poslední zápasy před nuceným ukončením soutěže jsem kvůli zranění sledoval z hlediště a vyslechl jsem názory diváků. Ty mírnější byly, že působíme nesehraně. Můj názor je, že nám úplně chyběl systém ve hře.

Trenér Pavel Hladík avizoval, že jeho dlouhodobým cílem je v Brně do tří let vybojovat účast v evropských pohárech. Jak se Ti líbí tato představa a věříš, že se můžeme do Evropy dostat?

Samozřejmě to zní skvěle. Upřímně tady ty možnosti jsou. Rád bych si evropské poháry s Brnem zahrál.

Už je to skoro přes rok, co žiješ v Brně. Jak sis tady zatím zvykl a jak se Ti tu líbí?

Tak tady bych mohl klidně zkopírovat odpověď, když ses mě ptal před půl rokem. Brno je prostě skvělé. Proto bych byl fakt rád, kdyby se nám podařilo letos zlepšit výkony a v uvozovkách se stát populárním sportem v Brně.