24. 6. 2026 - Filip Chalupa

Jiří Doležel míří za prvním zahraničním angažmá

Po jedné sezóně v dresu Kéniku se s brněnským klubem loučí brankář Jiří Doležel. Jednadvacetiletého gólmana čeká první zahraniční angažmá v kariéře, když od nové sezóny zamíří na Kypr, kde bude hájit barvy úřadujícího mistra Famagusty.

Dodo přišel do Kéniku před začátkem uplynulého ročníku. Během sezóny nastoupil celkem do 23 soutěžních utkání a zapsal také významný milník své kariéry – debut v evropských pohárech. Premiérový start si připsal v rámci EHF European Cupu, kde sbíral cenné zkušenosti na mezinárodní scéně.

Pro mladého brankáře znamená přesun na Kypr další krok v kariérním růstu. Po zkušenostech z české extraligy nyní dostane příležitost poznat zahraniční prostředí a bojovat o další úspěchy v dresu jednoho z nejúspěšnějších kyperských klubů, se kterým si zahraje v EHF European Cup.

„Ačkoliv můj odchod nebyl v plánu, po konci sezony se objevila nabídka z Famagusty, která posouvá moji kariéru do dalšího rozměru, a proto jsem se rozhodl ji přijmout. Brnu děkuji za příležitost, kterou jsem v uplynulé sezoně dostal. Zároveň děkuji fanouškům, kteří nás po celou dobu hnali kupředu. Věřím, že se ještě v budoucnu v dresu Brna objevím,“ říká na rozloučenou Jiří Doležel.

„Dodo k nám přicházel do role brankáře číslo tři s jasným cílem pokusit se prosadit výš a následně si vyzkoušet zahraniční angažmá. Díky povedené sezoně, zejména v evropských pohárech, eviduje náš klub řadu zajímavých nabídek na své hráče. Nabídka, kterou Dodo obdržel od mistra kyperské ligy, byla velmi atraktivní a pro jeho další kariérní rozvoj dává velký smysl. Za celý klub mu přejeme, aby se mu v novém působišti dařilo a aby byl úspěšný jak po sportovní, tak po osobní stránce,“ uvedl k odchodu trenér Pavel Hladík.

Dodo, děkujeme za všechno a přejeme ti hodně úspěchů na hřišti i štěstí v osobním životě!