11. 5. 2020 - Vojtěch Cigl

Jsem typ člověka, který má rád výzvy, říká Grulich

Týden se s týdnem sešel a v sobotu jsme oznámili dalšího hráče. Kénik posílí juniorský reprezentant Jakub Grulich, který se k nám přesune z Nového Veselí.

Jaké máš pocity po podpisu v Brně?

Jsem nadšený za příležitost rozvíjet svoji házenkářskou kariéru právě v týmu, jakým je nově se tvořící a ambiciózní Kénik.

Bylo Brno jasná volba, vzhledem k tomu, že sem jdeš na vysokou školu a trenérem je Pavel Hladík?

Brno pro mě bylo jednoznačnou volbou. Při mém rozhodování samozřejmě hrála roli vysoká škola, ale nejvíce mě přesvědčily vysoké cíle klubu do dalších sezón i příchod nového trenéra Pavla Hladíka, se kterým se znám z Nového Veselí.

Jaký je Pavel Hladík trenér? A jak dlouho se znáte?

S koučem Hladíkem se známe od roku 2016, kdy jsem přišel do kategorie mladšího dorostu ve Veselí a on mě začal trénovat. Je to velmi ambiciózní a vítězně laděný typ trenéra, který pro tým udělá maximum, aby uspěl a na své hráče nedá dopustit.

Co očekáváš od tvého působení v Kéniku?

Věřím, že s kluky v kabině vytvoříme super partu a dosáhneme co nejlepších výsledků.

Jaké máš cíle? Jak osobní, tak týmové?

Týmovým cílem je bezesporu dosáhnout na příčky, zaručující postup do play-off a v něm se porvat o co nejlepší výsledek. Mé osobní cíle jsou předvádět výkony, se kterými budu spokojený jak já, tak i tým a zapadnout do kolektivu.

Co podle Tebe Brno musí udělat, aby bylo v dalších sezónách v play-off?

Podle mého názoru jsou v házené nejdůležitější dvě věci, které spolu úzce souvisí. První je již zmiňovaný kolektiv a druhý fanoušci. Pokud vytvoříme tým, ve kterém budeme tahat všichni za jeden provaz a předvádět kvalitní výkony, určitě se najdou fanoušci, kteří nás přijdou podpořit a dotáhnou nás jako osmý hráč do play-off.

V Novém Veselí jsi nastupoval za starší dorost. Jaké očekáváš rozdíly mezi dorosteneckými soutěžemi a extraligou?

V mužské kategorii jsem pár zápasů již odehrál, takže dobře vím, jaké jsou mezi těmito kategoriemi rozdíly. Především v rychlosti, síle nebo nasazení všech hráčů. Jsem ale typ člověka, který má rád výzvy a už se těším, jak se s nimi poperu.

V kádru pro další sezónu je Radek Flajsar, Nikola Sekulič a Vojta Václav, kteří všichni prošli Novým Veselím. Adaptace v kabině tedy asi těžká nebude, ne?

Jsem rád, že v týmu jsou hráči, se kterými se již znám. S Raďou jsem prožil téměř celou svoji házenkářskou kariéru a jsem nadšený, že se naše cesty opět setkali. Vojta Václav byl můj spoluhráč a spolubydlící v Novém Veselí a máme spolu mnoho nezapomenutelných zážitků. Nikola mi zase jako zkušený hráč pomohl v mnoha herních situacích. Věřím, že do kabiny snad dobře zapadnu.

Jak se těšíš na život v Brně?

Na život v Brně se těším hodně. Jako kluk z malého městečka jsem nikdy nezažil, jaké je to bydlet ve velkoměstě, jakým je Brno. Láká mě změna a věřím, že se mi zde bude líbit, jak už po osobní, tak házenkářské stránce.


Díky za rozhovor, a ať se daří!