23. 6. 2020 - Vojtěch Cigl

Jsem za tuto nabídku velice vděčný, říká Žvak

V sobotu jsme oznámili další posilu. Do Kéniku totiž přestupuje pivot Erik Žvak, který by měl mít za úkol vyztužit obrannou fázi.

Ahoj Eriku, vítám Tě v Brně. Posiluješ nás na postu pivota a přicházíš k nám z Frýdku-Místku. Představ se fanouškům. Kdo je Erik Žvak, jak bys sám sebe jako hráče popsal?

Zdarec, díky! Je mi 24 let, jsem odchovanec Frýdku a v extralize působím třetí sezónu. S házenou jsem začal v 9 letech. Můj průběh házenkářského života nebyl úplně růžový. Určitě bych se v dřívějších letech neoznačil za perspektivního hráče. Nakonec jsem dostal ve Frýdku příležitost okusit extraligu, za což jim moc děkuji, protože jinak bych tady dnes nebyl.

Stejně jako Brno, měl Frýdek v minulém roce matnou sezónu. Bylo pro Tebe překvapením, že Tě po ní nový trenér Pavel Hladík oslovil a přivedl Tě do Kéniku?

Upřímně jsem něco takového vůbec nečekal, po událostech s koronou se všechny sporty úplně vypustily. O to víc mě překvapilo, že Pavel Hladík dokázal během této pauzy sestavit kompletní mančaft. Jsem za tuto nabídku velice vděčný a doufám, že budu fungovat dle jeho představ.

Jak dlouho jsi o nabídce přemýšlel a co rozhodlo o tom, že ses rozhodl pro přestup do Králova Pole?

Rozhodování nebylo příliš dlouhé, jelikož mě ve Frýdku nic nedrží, bylo to o to snazší. Jsou zde samozřejmě lidi a věci, co mi budou chybět, ale Brno není tak daleko, aby si člověk neudělal výlet do Frýdku. Líbí se mi vize a přístup, který Pavel Hladík má. Brno mi v tuhle chvíli může nabídnout to, co jsem vždy chtěl, a to rozvoj jak v osobním, tak i ve sportovním životě.

V minulé sezóně jsi patřil ke svátečním střelcům, ale byl jsi hodně využíván v obraně. Mluvil jsi už s trenérem o své roli v nově tvořeném týmu Brna pro příští sezónu?

Ano, je tomu tak, myslím si, že ani zde se v útoku tolik neohřeji. Jsem obeznámen s jeho představou a moc dobře vím, že mě čeká velký kus práce. V obraně zaujmu místo středního zadního, jsou tam určité rezervy, které doufám co nejdřív eliminuji. Co se útoku týče, budu trávit hodně času s Nikolou Sekuličem. Věřím, že mi má hodně co předat. Za mě patří k TOP pivotům v lize.

V Kéniku od minulé sezóny působí Jakub Bosák, s kterým jsi hrával ve Frýdku. Je pro Tebe výhoda Kubu v týmu mít? Znáš ještě někoho dalšího z našeho mančaftu?

Určitě ano, Kubu znám od dětství a nyní spolu budeme i bydlet. Tohle mi docela usnadnilo mé rozhodování o působení v Brně. Krom Kuby znám kluky jen díky tomu, že jsme proti sobě nastupovali v extralize. Takže ta hlavní socializace proběhne až během přípravy.

S jakými ambicemi do Brna přicházíš? Jaké jsou tvoje osobní a zároveň týmové ambice do nové sezóny?

Je mi jasné, že začátek nebude lehký, do Brna přišlo hodně nových tváří, včetně mě. Snad se dokážeme během dvouměsíční přípravy s kluky stmelit. Hlavní cíl je, dostat se do play-off a probojovat se do evropských poháru. Nepřišel jsem do Brna, abychom hráli na spodku tabulky. Moje ambice jsou, nezklamat důvěru trenéra a ukázat, že se se mnou rozhodl správně.

Nový trenér Brna je pověstný tvrdou předsezónní přípravou a velkým množství tréninků. Jak máš ty osobně rád dril v přípravě?

Jednu z nejtěžších příprav, co jsem doposud zažil, byla s Jiřím Kekrtem. Jeho nároky na fyzickou kondici byly ze začátku něco, co jsem hodně kousal, ale dá se zvyknout na vše. Dřina mi nevadí, čím tvrdší je příprava, tím volněji se dýchá během sezóny. Měl jsem již možnost nakouknout do plánu přípravy, vypadá to, že se máme na co těšit (smích).

Je něco speciálního, na co se v přípravě těšíš, případně co jako hráč nemáš rád?

Tak speciálního ani ne, těším se hlavně na nový tým, novou výzvu. Nemám v lásce běhání, jinak nic.

Už jsi někdy byl v Brně, když nepočítáme Starou Vodovu? Co na moravskou metropoli říkáš?

Brno jsem několikrát navštívil, ale nikdy bych neřekl, že budu mít možnost zde hrát a bydlet. Zatím jsem si nedokázal udělat obrázek, protože krom centra jsem toho moc neviděl. Pro mě osobně to bude určitě skok, ale věřím, že pod Kubovými křídly se tu rychle zabydlím a poznám to tu trošku víc.

Je něco, co bys chtěl naším fanouškům vzkázat?

Rád bych všechny fanoušky požádal, aby byli ze začátku trpěliví. O to víc oceníme jejich podporu, budeme je potřebovat.Díky za rozhovor, ať se daří!