22. 3. 2024 - Filip Chalupa

PREVIEW: 1.čtvrtfinále: HCB Karviná vs. SKKP Handball Brno

Play-off je tady! Kénik do něj vstoupíme o víkendu 23. a 24.3.2024 od 18 hodin na palubovce Karviné.

Díky nepovedené jarní části házenkáři Králova Pole skončili na sedmém místě, což znamená, že je ve čtvrtfinále čeká jeden z favoritů celé soutěže, kterým je HCB Karviná.

Karvinský Baník má za sebou nejen povedenou základní část, ale i úspěšné tažení EHF European Cupem, ve kterém vypadli svěřenci trenéra Michala Brůny v osmifinále, kdy nestačili na rumunský tým CSA Steaua Bukurešť. Karviná navíc ovládla Český pohár.

V základní části byla ve vzájemných utkáních lepším týmem Karviná. V prvním měření sil, které proběhlo v karvinské hale STaRS, domácí tým zvítězil 36:26. Utkání ve STAREZ Aréně Vodova dopadlo také lépe pro Karvinou, která si domů odvezla dva body po vítězství 30:22. Mimo Chance extraligu se týmy potkali i v semifinále Českého poháru, ve kterém také zvítězila Karviná (31:23).

Oporami Baníku jsou reprezentanti Dominik Solák (nejlepší střelec týmu), Denis Harabiš a Matěj Nantl. Počtvrté se v dresu Karviné představí i bývalý hráč Kéniku Dušan Živanov.

Královo Pole prožilo skvělou podzimní část, na kterou se bohužel nepodařilo navázat na jaře, což znamenalo konečnou sedmou příčku po základní části. V posledním vzájemném utkání s Karvinou se navíc zranil klíčový hráč obranné fáze Matouš Kolečkář a aby toho nebylo málo, tak se v dalším utkání zranil i Martin Kocich.

Mezi klíčové hráče Králova Pole patří Luka Vukićević (nejlepší střelec Kéniku), Vít Pyško, který patří k nejlepším gólmanům ligy co se týče procentuální úspěšnosti a Martin Kocich.

První dva zápasy čtvrtfinálové série začínají 23. (resp. 24.) března od 18:00 v karvinské hale STaRS!

Ohlasy před vstupem do play-off:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Karviná patří, díky svým výkonům v základní části i Evropském poháru, k největším adeptům na zisk mistrovského titulu. Favorit série je tedy jasně daný. Play-off je ale jiná soutěž a začíná za stavu 0:0. Pro náš klub je tato série velkou motivací a možností se opět posunout. Opravdu se těšíme až to vypukne.“

Dejan Kukulovski, levá spojka SKKP Handball Brno:

Měli jsme dost času na to, abychom se na čtvrtfinále s Karvinou připravili, tvrdě jsme trénovali a jsme připraveni. Věřím, že v sobotu získáme první bod v sérii, ale ať se stane cokoli, jedno je jisté, všichni do toho na hřišti dáme maximum a doufám, že krok za krokem se pokusíme dosáhnout vytouženého cíle.“

Držte nám palce a budeme rádi, když nás přijedete podpořit do karvinské haly STaRS!