25. 11. 2021 - Redakce

PREVIEW: 12. kolo HBC Ronal Jičín vs. SKKP Brno

První půlka základní části je za námi a Kénik jde již zítra opět do boje! V rámci 12. kola zajíždíme na půdu Jičína, kde od 18:00 odehrajeme televizní utkání před kamerami ČT Sport.

HCB Ronal Jičín se momentálně nachází na 10. pozici se čtyřmi body a je tak ve složité pozici, kdy je každé utkání takřka existenční, pokud chtějí pomýšlet nad účastí v play-off. Pavel Hladík moc dobře ví, že v Jičíně se nevyhrává snadno, ještě když jeho tým odjíždí bez dvou důležitých opor týmu. „Jedeme do Jičína ve velmi složité situaci, když po odchodu Sekuliće bude chybět další klíčový hráč Jezdimirović. Je to velká výzva pro ostatní hráče ukázat svoji kvalitu. Jičín bude hrát zápas o poslední teoretickou šanci o postup do vyřazovací části, a proto se dá čekat velká bojovnost a nasazení v osobních soubojích. Celý týden jsme se pečlivě připravovali na to, abychom utkání zvládli a znovu se tak přiblížili k našemu cíli, a tím je účast v play-off, na které Brno čeká mnoho let. Naše forma jde neustále nahoru a věřím, že tým i přes dvě citelné ztráty ukáže svoji sílu a dokáže bodovat i v Jičíně,“ hlásí před zápasem kouč Pavel Hladík.

Může jít o obrázek 2 people , people standing a indoor

Jeden ze služebně nejstarších hráčů Králova Pole Adam Stein navíc připomněl specifika jičínského zázemí, kde může zaváhat ledaskdo. „V Jičíně to bude těžký zápas. Tam se nikdy nehraje dobře, ale věřím, že my si tam jedeme pro dva body body.“

S průběhem posledního utkání s Hranicemi nebyl Adam úplně spokojený a věří, že pokud předvedeme naši hru, můžeme pomýšlet na vítězství. „Proti Hranicím jsme si udělali složitou první půlku, kdy jsme do zápasu vstoupili vlažně. Začátek druhé půlky jsme zvládli, a pak si drželi 5 brankový odstup. Jičín je těžký soupeř hlavně na domácí palubovce. Musíme ale hrát svoji hru a myslet hlavně sami na sebe.“ ukončil odchovanec Juliánova.

Utkání sledujte od 18:00 na obrazovkách ČT Sport, případně na jejich webu.

Může jít o obrázek 9 people , people playing sports a indoor