16. 11. 2022 - Filip Chalupa

PREVIEW: 13.kolo TJ Sokol Nové Veselí vs. SKKP Handball Brno

Utkání 13.kola nabídne malé derby mezi domácím celkem z Vysočiny a brněnským Kénikem. Jelikož jde o utkání soupeřů v tabulce, lze očekávat velmi zajímavé utkání.

Návrat trenéra Pavla Hladíka a několika hráčů Kéniku do bývalého působiště. Nové Veselí v minulém kole nestačilo na Lovosice. O co se bude nadcházejícím klání chtít opřít, je domácí atmosféra. Doma ale ještě neprohrál. Domácí se budou opírat o zkušeného Vítka Schamse v brance, kterého bude podporovat obranný pilíř Miroslav Štohanzl. V útoku Nové Veselí spoléhá především na Jakuba Flajsara.

Kénik v minulém kole zaváhal na domácí palubovce s Frýdkem-Místkem, a tak si bude chtít v utkání na palubovce Nového Veselí spravit chuť. Tým okolo nejlepšího střelce Chance extraligy Martina Kocicha potřebuje dva body, aby se vyšvihl v tabulce do vyšších pater.

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Čtvrteční zápas je pro nás velmi důležitý. Střed tabulky je velmi vyrovnaný a my musíme odčinit naše domácí zaváhání s Frýdkem. Nečeká nás nic lehkého, protože Veselí je doma dlouhodobě silné. Našim cílem je jednoznačně z Vysočiny odvézt vítězství.“

Jakub Bosák, levé křídlo SKKP Handball Brno:

„Po velmi nepovedeném zápase doma s Frýdkem chceme a musíme předvést jednoznačně lepší výkon. Ve Veselí je to vždycky těžké, jelikož domácí fanoušci umí vytvořit dobrou atmosféru, ale i proto, že je to pro nás i pro Veselí takové malé derby. My určitě pojedeme do Veselí pro dva body, které teď potřebujeme a věříme že nás do Veselí přijedou podpořit i naši fanoušci.“

Utkání bude ve čtvrtek od 19:30 vysíláno na stanici ČT Sport.