31. 1. 2023 - Filip Chalupa

PREVIEW: 19.kolo: SKKP Handball Brno vs. HC ROBE Zubří

Už zítra se do STAREZ Arény Vodova vrátí házenkářská Chance extraliga. A hned půjde o velmi důležitou bitvu sousedů v tabulce. Utkání v přímém přenosu přinese ČT Sport.

Zubří se stejně jako domácí Kénik v první polovině sezóny potýkalo s velkou marodkou, která tým okolo Petera Dávida doprovází i po novém roce. Domácí tým přes zimní pauzu zahojil šrámy a do utkání se Zubřím půjde už i s novou posilou, navrátilcem, Nikolou Sekulićem.

Souboj sousedů, i tak by šel nazvat tento vzájemný zápas, který nás čeká 1.února od 17 hodin v malé STAREZ Aréně Vodova. Zubří se momentálně nachází na 9. pozici se 17 body, domácí Kénik jde do jarní části sezóny z 10. příčky s 15 body, což znamená, že v případě výhry se na Zubří dotáhneme.

Zubří spoléhalo především na hru spojek Mořkovského-Paláta-Mazurka, které v obraně doplňoval Havran. Domácí Kénik na podzim táhl nejlepší střelec soutěže Martin Kocich, kterému sekunduje Jan Zahradníček na pravém křídle.


Co od utkání očekává trenér Pavel Hladík a staronová tvář Nikola Sekulić?

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Díky podzimním výpadkům v sestavě jsme se dostali do situace, že musíme bodovat prakticky každý domácí zápas, abychom měli možnost hrát play off. Tento zápas je pro oba týmy obzvlášť důležitý, protože jsme sousedi v tabulce a budeme hrát o lepší výchozí pozici do zbytku základní části, která se rychle blíží. V zimě jsme pracovali na zvýšení tempa hry a větší agresivitě v osobních soubojích. Doufám, že nám v tomto důležitém zápase, pomůžou naši skvělý fanoušci. Jejich energie nám moc chyběla a my ji budeme opravdu potřebovat.“

Nikola Sekulić, pivot SKKP Handball Brno:

„Hned na úvod druhé části sezóny nás čeká stěžejní utkání směrem k play-off. Zubří má mladý, ale velmi dobrý tým a nečeká nás nic jednoduchého. Poctivě se připravujeme a moc se těšíme na start Chance extraligy. Byl bych moc rád, kdyby nás přišlo podpořit co nejvíce našich fanoušků, kteří nám vytvoří bouřlivou atmosféru.“

Utkání začíná ve středu 1.2.2023 od 17 hodin v malé STAREZ Aréně Vodova. Buďte u toho!