14. 9. 2021 - Vojtěch Cigl

PREVIEW: 2. kolo HC Zubří vs. SKKP Brno

Desetidenní pauza bez utkání už se královopolským házenkářům chýlí ke konci a již zítra zajíždí na půdu silného Zubří.

Házenkáři ze Zlínského kraje se blýskli na úvod sezóny výhrou na Dukle, v sobotu pak porazili na Kypru celek Apoel HC, s kterým se střetli v Evropském poháru. „Čeká nás soupeř, který má za sebou skvělý vstup do soutěžního ročníku. Zubří se podařilo vyhrát nejen na Kypru, ale i v Praze, když zdolalo Duklu. I to ukazuje, že nás čeká těžký soupeř a jeden z adeptů na medaile, který se navíc bude opírat o tradičně bouřlivé domácí fanoušky. My jsme posíleni důležitou výhrou v prvním kole, když se nám podařilo přehrát Jičín, a proto odjíždíme do Zubří v dobré náladě a bojovně naladění,“ uvedl brněnský lodivod Pavel Hladík.

Ve středečním duelu navíc čeká Pavla Hladíka zajímavá konfrontace s trenérem Zubří, kterého velmi dobře zná. „Pro mě osobně se jedná o mimořádný zápas, jelikož Zubří vede nově Peter David, proti kterému budu mít možnost poprvé vést tým v mistrovském zápase. Peter je můj velký kamarád a mentor, který mě zhruba před deseti lety nasměřoval do velké házené, když jsem měl možnost být u něj na stáži v týmu TV Groswallstadt, který vedl v bundeslize. Právě tyto zkušenosti a poznatky mě ukázali, jak pracovat na nejvyšší úrovni, a jak přemýšlet o házené jako profi sportu. S nadsázkou se dá říct, že žák poprvé nastoupí proti svému učiteli.“

Může jít o obrázek 5 people , people standing a indoor

Házenkáři z Králova Pole mají s valašským týmem z minulé sezóny velmi solidní bilanci. Dvě výhry a skóre 44:40. Brankář Bohumil Pšenica ale ví, že zápasy se Zubřím bývají ale vždy extrémně vyrovnané, což čekává i ve středečním utkání. „Od zápasu v Zubří očekávám těžké, bojovné a zároveň vyrovnané utkání ve výborné atmosféře. Zubří má mladý tým, doplněné o zkušené hráče a už v loňském play-off ukázali, že se během sezóny zvedli, což potvrdili i v prvním kole výhrou na Dukle,“ ocenil zlepšující se výkony Zubřanů Bob Pšenica, který je odchovancem právě zuberské házené. „Určitě se ale chceme porvat o vítězství,“ dodal cílevědomě Pšenica.

Utkání startuje ve středu 15.9. v 18:00, sledovat jej můžete živě TVCOM.CZ.

Může jít o obrázek 1 person , standing , playing a sport a indoor