12. 9. 2023 - Filip Chalupa

PREVIEW: 3.kolo Chance extraligy: SKKP Handball Brno vs. TJ Sokol Nové Veselí

Ve středu 13.9.2023 nás od 18 hodin čeká 3.kolo Chance extraligy, ve kterém nás čeká soupeř z Vysočiny. Přijďte nás podpořit.

Ve středu se odehrajeme utkání dvou soupeřů, kteří jsou ve velmi blízké vzdálenosti. Do Brna přijede TJ Sokol Nové Veselí, odkud do Brna zamířil před třemi lety trenér Pavel Hladík, kterého následoval Nikola Sekulić, Radek Flajsar a Martin Kocich. Svoji házenkářskou kariéru v celku z Vysočiny odstartoval také Michal Kasal.

Nové Veselí, ač si připsalo dvě prohry, vstoupilo do nové sezóny velice dobrými výkony. Před sezónou tým posílil navrátilec, a odchovanec klubu, David Šůstek, který hned od začátku této sezóny ukazuje, že bude platnou posilou. Na začátku nové sezóny Nové Veselí nestačilo na Duklu Praha (27:26) a na mistrovskou Plzeň (27:30).

V letošní sezóně zatím tým gólově táhne již zmíněný David Šůstek a Jakub Flajsar, oba po 9 gólech. Třetím nejlepším střelcem je momentálně pivot Jiří Gregorovič.

Královo Pole zažívá snový start do sezóny. Po ligové výhře o jedenáct gólů s Hranicemi a premiérové výhře v pohárové Evropě, ve kterém vyhráli o šest gólů, si brněnští házenkáři na „Otvíráku“ poradili s Lovosicemi, kdy vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 27:26.

Domácí tým na začátku sezóny gólově táhne černohorský reprezentant Luka Vukićević s deseti brankami. O jednu branku méně vstřelilo levé křídlo Jakub Bosák. V obranné fázi se zatím velmi dobře prezentuje dvojice Kukulovski - Žvak, za kterou podává velmi dobré výkony naše gólmanská dvojice Pyško - Chmela.

Ohlasy před zápasem proti Novému Veselí z šatny Kéniku:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Ve třetím zápase nás čeká těžká práce. Veselí je po příchodu Davida Šůstka nepříjemné, což ukázalo v prvních dvou kolech, kde byla kousek od toho, aby obrala o body Duklu, a i mistrovskou Plzeň. I proto se v rámci našich časových možností, které díky středečnímu termínu zápasu máme snažíme zodpovědně připravit. V týmu panuje dobrá nálada a velké pracovní nadšení, a tak věřím, že budeme po tomto zápase stále stoprocentní. Moc se těšíme na naše fanoušky, kteří nám zatím velmi pomáhají. Věřím, že přesto, že se jedná o středeční utkání, tak si cestu po našem vydařeném vstupu do soutěže najdou.“

Martin Kocich, střední spojka SKKP Handball Brno:

„Zápasy s Novým Veselím jsou vždy speciální, a proto očekávám bitvu po celých 60 minut utkání. Máme teď náročný program, a krátký čas na přípravu, ale uděláme vše pro to, aby tyhle důležité dva body zůstaly doma!“

Těšíme se na vás ve středu 13.9. v malé STAREZ Aréně Vodova, přijďte všichni v modrém!