18. 9. 2021 - Vojtěch Cigl

PREVIEW: 3. kolo HCB Karviná vs. SKKP Brno

Od posledního soutěžního utkání uběhly pouhé tři dny a dnes jde Kénik opět do boje. V rámci 3. kola zajíždíme na horkou půdu Karviné.

HCB Karviná v soutěžním ročníku 2021/2022 má zatím na kontě čtyři body za výhru na palubovce Kopřivnice 23:27 a za triumf nad pražskou Duklou výsledkem 31:20, o síle soupeře tak není pochyb. „Tři dny po extrémně těžkém zápase v Zubří jedeme na hřiště rozjeté Karviné. Ta má v současné době jednoznačně nejlepší formu a pro mě je letos největším kandidátem na titul,“ je si vědom síly protivníka kouč Hladík.

„Chceme rozložit zátěž na celý tým a dát výraznou šanci hráčům, kteří v Zubří nedostali takovou příležitost. Je to pro ně šance nás zaujmout a říct si o větší minutáž v dalších kolech,“ prozradil zkušený trenér, že chce dát příležitost hráčům i širšího kádru.


Třetí soutěžní utkání v modrožlutých barvách čeká Sebu Stracka, který také tuší, že se bude jednat o velmi těžkou prověrku. „Z Karviné se body jen tak nevozí, proto je to pro nás nejtěžší zkouška, která nám může hodně dát. Určitě na nás vlítnou a budou chtít zápas rozhodnout co nejdřív. Je to tým, který je dlouho ve stejném složení, takže jsou velmi sehraní. Obrovskou kvalitu ukazuje také to, že dva roky po sobě se dostali až do finále.“

„Největší sílou soupeře je agresivní obrana, ze které zakládají rychlé protiútoku. Cílem k úspěchu bude nedělat chyby v útočné fázi. Musíme hrát trpělivě a vyvarovat se ukvapené střelbě. Pokud v Karviné chceme uhrát body, nebo i dobrý výsledek, musíme se jim minimálně vyrovnat v nasazení a bojovnosti,“ uzavřela jedna z letních posil.


Utkání můžete sledovat od 18:00 na webu TVCom.cz.