28. 11. 2023 - Filip Chalupa

PREVIEW: Chance extraliga 15.kolo: SKKP Handball Brno vs. HK FCC Město Lovosice

Ve středu 29.11.2023 od 18 hodin odehrají královopolští házenkáři přímý zápas o 3. místo Chance extraligy. Soupeřem jim budou Lovosice.

Po nezdařeném týdnu se představí brněnští házenkáři opět na domácí palubovce. Nečeká je jednoduchý zápas, půjde o 3. místo Chance extraligy, ve kterém se poperou o body s Lovosicemi, které jsou o bod za domácím týmem.

Lovosice se na začátku sezóny nemohli dostat do herního tempa, což ale napravují v posledních zápasech, kdy od 8.11. neztratily ani bod! V posledním kole si navíc na domácí palubovce vyšláply na úřadujícího mistra z Plzně, kterému uštědřily první ligovou prohru v letošní sezóně!

Lovosice táhnou spojky Marek Hniďák a Jan Kupa, kteří se nacházejí v TOP 3 tabulky střelců celé soutěže. Dále se tým Romana Jelínka může spolehnout na levé křídlo Pavla Chotěborského.

Královopolští házenkáři mají za sebou velmi úspěšnou podzimní část sezóny, v jarní části však na body stále čekají. Na domácí palubovce však tým vedený Pavlem Hladíkem ztratil body pouze s Kopřivnicí.

Kénik gólově táhne Luka Vukićević a Martin Kocich, v posledním ligovém utkání se 9x trefil Dejan Kukulevski. V bráně tým drží Vít Pyško.

V prvním vzájemném utkání, které se odehrálo v rámci „Otvíráku sezóny“ na lovosickém zimním stadionu, zvítězilo Královo Pole 25:24. Na tento zápas budou chtít domácí navázat a připsat si důležité dva body do ligové tabulky.

Utkání začíná ve středu 29.11.2023 od 18 hodin na palubovce malé STAREZ Arény Vodova. Přijďte podpořit domácí tým!

Během zápasu bude spuštěn předprodej vstupenek na domácí odvetu 3.kola EHF European Cupu proti bosenskému vícemistrovi RK Vogošća!

Ohlasy před zápasem o přímé 3.místo v Chance extralize:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„Ve středu nás čeká velmi těžký soupeř, kterým jsou Lovosice. Náš program a únava se kumuluje a my ze sebe musíme vyždímat maximum. Hrajeme doma a zde rozhodne chceme uspět. Chceme se opřít i o naše fanoušky, kteří nás na domácí palubovce tradičně hlasitě podporují. Věřím, že si zápas o třetí místo nenechají ujít.“

Radek Flajsar, levé křídlo SKKP Handball Brno:

„Čeká nás důležitý zápas o 3. místo s Lovosicemi, které se po návratu Trkovského dostaly do skvělé formy. My za sebou nemáme úplně ideální týden, proto se budeme chtít dostat zpátky na vítěznou vlnu. Chceme na domácí palubovce ukázat stoprocentní výkon a urvat důležité 2 body. Jako tým musíme navázat na skvělou 1. polovinu sezóny a dokázat, že patříme do nejvyšších pater tabulky. Chtěl bych pozvat všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit a věřím, že společně udržíme 3. místo v extralize.“

Těšíme se až si opět zahrajeme před vámi, našimi skvělými fanoušky!