18. 4. 2024 - Filip Chalupa

PREVIEW: O 5.místo: SKKP Handball Brno vs. HC Dukla Praha

Netradičně v pátek (19.4. v 18:00) vstoupíme do boje o 5.místo, ve kterém se utkáme s pražskou Duklou!

První utkání série o 5.místo je tady! Královo Pole jde bojovat proti pražské Dukle, oba týmy postoupili i přes to, že druhé zápasy předchozí série prohráli. Dukla na domácí palubovce o gól podlehla Frýdku-Místku, Kénik prohrál v Zubří.

V play-off, konkrétně ve čtvrtfinále, se Dukla utkala s Kopřivnicí, na kterou v pětizápasové sérii nestačila. Kénik narazil na Karvinou, kterou trápil, ale prohrál ve třech zápasech. Následovali zápasy o 5.-8.místo. Dukla do této série vstoupila výhrou o dvě branky ve Frýdku-Místku, Kénik doma o čtrnáct branek porazil Zubří. Týden po těchto vítězstvích přišli na řadu odvety. Dukla doma prohrála o gól, což znamenalo její postup, Kénik prohrál v Zubří, ale i tak si dovezl do Brna souboj o páté místo.

Duklu ve vyřazovací části gólově táhne dorostenec Dan Erebai, dále zkušený Michal Tonar a slovenský reprezentant Marek Hlinka.

Kénik se ve vyřazovací části spoléhá na Martina Kocicha, Luku Vukićeviće a v obraně na Matouše Kolečkáře.

Poslední domácí ligové utkání začíná v pátek v 18 hodin v malé STAREZ Aréně Vodova.

Ohlasy před prvním zápasem o 5.místo:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno:

„V letošní nadstavbové části nás čeká třetí velmi atraktivni soupeř. Po Karviné a Zubří je to pražská Dukla. Ta patří dlouhodobě do nejužší špičky v Chance extralize a pro nás je to tedy velká výzva. První zápas je navíc posledním domácím zápasem této sezony a my se chceme s našimi skvělými fanoušky, kteří nás celý rok podporují rozloučit vítězně.“

Martin Kocich, střední spojka SKKP Handball Brno:

„Čeká nás poslední domácí zápas sezóny, ve kterém se utkáme s Duklou Praha o konečné 5. místo. Chtěli bychom pozvat všechny naše fanoušky, aby nás dorazili v netradičním čase v pátek v 18:00 na halu nás podpořit v co největším počtu. My uděláme vše pro to, abychom se jim odvděčili za podporu během sezóny a abychom si odvezli do odvety co nejlepší výsledek. Moc se těším na poslední zápas v domácím prostředí.“

Přijďte si užít poslední domácí ligové utkání sezóny 2023/24 a pomoct nám k co nejlepšímu výsledku směrem k pražské odvetě. Budeme Vás potřebovat!!