13. 5. 2022 - Filip Chalupa

PREVIEW: Poslední zápas sezóny je tady

Poslední zápas sezóny je tu. Na královopolské čeká odvetné utkání o 5.místo, kdy zajíždí na horkou půdu Lovců z Lovosic. Do zápasu jdeme s jednobrankovým vedením.

"Čeká nás poslední zápas sezóny, kde nás určitě nečeká nic lehkého. Do zápasu jdeme s nejmenším možným rozdílem ve skóre, a tak je náš jediný cíl a možnost úspěchu myslet pouze na výhru. Pevně věřím, že matný výkon z domácího zápasu dokážeme posunout a výrazně se zlepšit. S Lovosicemi jsme letos hráli tři zápasy a všechny tři se nám podařilo vyhrát. Myslím, že na tom nechceme nic měnit ani tentokrát." říká před zápasem hlavní trenér Pavel Hladík.

Před zápasem jsme vyzpovídali nejlepšího střelce posledního zápasu s Lovosicemi Nikolu Arseniće.

Arso, v domácím duelu jste zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem, a nesete si tak do odvety na půdu soupeře jedno brankový náskok. Co od odvetného utkání očekáváš?

Očekávám určitě těžké utkání, Lovosice předvedli kvalitní házenou hlavně v síle jeden na jednoho. Je pro nás velice důležité toto utkání zvládnout, a zakončit tak tuhle sezónu vítězstvím a konečným pátým místem.

I když se jedná o "souboj zklamaných" možnost vybojovat pro Kénik páte místo je určitě úspěch. Co musíte v sobotním utkání předvést, abyste byli úspěšní?

Nedostali jsem se letos do bojů o medaile, i tak jsme předváděli dobré výkony a udělali kus práce. Posouváme se jako tým rok co rok. Určitě budeme zítra muset předvést výkon na hranici našich možností, protože nám Lovci mají co vracet. Musíme být koncentrovanější v obrané fázi, to je stěžejní bod k tomu, abychom utkání zvládli a dokázali tak, že si páté místo zasloužíme a bude to základ pro budoucí úspěchy.