6. 5. 2022 - Filip Chalupa

PREVIEW: Zápasy o páté místo

Sezónu Kénik uzavře dvojzápasem proti týmu Lovosic. Dvojzápas o 5.místo, hraný pohárovým způsobem, rozehrajeme již zítra na domácí palubovce od 16:00 hod.

„Čeká nás tým Lovosic, který má každoročně vysokou výkonnost a zápas o 5.místo je pro ně, stejně jako pro nás, prestižní. Musíme se opravdu pečlivě připravit a najít skulinky ve hře a organizaci Lovosic tak, abychom mohli uspět,“ říká před zápasem hlavní trenér Pavel Hladík.

„Tento zápas je zároveň posledním v této sezóně na domácí palubovce, a je to tedy poslední možnost přijít v Brně na extraligovou házenou. Věříme, že se opět budeme moct opřít o naše skvělé fanoušky a dáme jim v tomto posledním zápase na rozloučení se sezónou vítězství, dodal Hladík směrem k divákům.

V rámci preview jsme také vyzpovídali Martina Kocicha.


Martine, v závěrečných bojích o umístění vás čeká poslední dvojutkání letošní sezóny, o konečné 5. místo se střetnete proti Lovosicím. Jak se ve finální části Extraligy cítíš?

Bohužel jsem nemohl sérii s Plzní dokončit kvůli zranění. Mrzelo mě, že jsem klukům nemohl nadále pomoct a nějak zasáhnout do zápasů. Naštěstí jsem se díky skvělým podmínkám rehabilitace dostal do tréninkového procesu dřív, a cítím se už mnohem lépe. Minulý víkend jsem ve Veselí odehrál část zápasu, dodalo mi to jistotu, proto doufám, že v sobotu klukům pomůžu více a budeme slavit domácí výhru.

Co od sobotního utkání na domácí palubovce očekáváš?

Čeká nás poslední zapas na domácí palubovce, kde budeme chtít předvést našim fanouškům atraktivní házenou s vítězným koncem. Přijede soupeř se kterým se nám výsledkově daří. V letošním ročníku jsme dokázali Lovosice dvakrát porazit, a z posledních sedmi zápasu dokázalo Brno šestkrát zvítězit. Lovosice hrají rychlou házenou a jejich zápasy bývají často přes 30 branek, to bychom jim nechtěli dovolit a budeme se snažit jejich střelce udržet co nejdéle od této hranice. Chceme do tohoto dvojutkání vstoupit co nejlépe a odvést si tak co největší náskok do odvety. Proto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, abyste nás přišli podpořit a vybojovat s námi pro Brno druhé nejlepší umístění ve stoleté historii klubu.