7. 2. 2020 - Vojtěch Cigl

Pod pokličkou: Libor Horut

S lehkým zpožděním vychází další měsíční rozhovor, celkově už třetí. Za měsíc leden jsme si vybrali druhého nejlepšího střelce týmu, Libora Horuta.

Jak zatím hodnotíš probíhající sezónu?

Sezóna se mi po vítězství s Karvinou hodnotí lépe. Díky tomuto vítězství jsme se vrátili mezi horké adepty na play-off. Kdybys mi tuto otázku položil před utkáním s Karvinou byl bych velmi skeptický. Jinak sezónu zatím hodnotím s velmi smíšenými pocity. Naše nevyrovnané výkony nás v průběhu sezóny srážely. Asi je to daň za příchod většího množství hráčů.

Jak jsi viděl zmíněné utkání s házenkáři z Moravskoslezského kraje?

Utkání s Karvinou bylo absolutně úžasné. Měli jsme nůž na krku a abychom mohli bojovat o play-off, tak jsme potřebovali co nejdřív vyhrát se soupeřem, kde se to od nás příliš nečeká. Jsem rád, že se nám to podařilo hned na první pokus. Utkání bylo skvělé i v tom, že to bylo spoluorganizované utkání společně s basketbalistkami a v hledišti bylo velké množství diváků.

Co očekáváš od zítřejšího zápasu s Kopřivnicí?

Velmi bojovné utkání. Máme Kopřivnici co vracet po tom, co nás obrali na podzim o dva body.

Jaká byla zimní příprava?

Velmi povedená. Byla cílená přesně na věci, které nás trápily. Navíc jsme šlápli i do kondice.

Během přípravy Tě zachvátila chřipka. Už jsi stoprocentně v pořádku?

Ano, chřipka mě přepadla přibližně v půlce ledna, takže mi to rozhodilo trénovací proces. Doufám, že na další utkání jsem už připravený na 100%.

Před startem tréninkových jednotek jste měli až do 6. ledna volno. Jak sis volno užil a jak jsi ho strávil?

Strávil jsem ho převážně doma se svou rodinou v okolí mého rodného města Rožnova. Chtěl jsem vyjet na lyže nebo snowboard, ale bohužel počasí nepřálo.

Lodivod „Áčka“ Ti dává na hřišti velkou důvěru, ty ses mu odvděčil 45 vstřelenými brankami, což znamená, že jsi druhý nejlepší střelec týmu. Co na to říkáš a komu vděčíš za tolik branek?

Nejsem typ hráče, který by to odpaloval z velké vzdálenosti, takže ano za většinu branek vděčím spoluhráčům, kteří mi připravili kombinací a šanci na vstřelení branky.

Tvoje předchozí štace byla v Jičíně, ve kterém jste na začátku listopadu prohráli rozdílem jedné branky. Jaké to bylo pro tebe utkání? Pikantní?

Bylo pro mě velmi pikantní. I když jsem tam zažil krásné dva roky, chtěl jsem moc vyhrát. Bohužel jak říkáš, prohráli jsme o jednu branku.

Děláš házenou profi, nebo máš ještě nějakou práci bokem?

Házenou jsem nikdy neděl profi. Vždy jsem k tomu studoval nebo pracoval.

S kým si v kabině nejvíc rozumíš?

V kabině je super parta, takže si rozumím se všema.

Jak to máš s bydlením? Žiješ v Brně?

Přestěhoval jsem se do Brna. S manželkou jsme si tady pořídili byt poblíž Lužáneckého parku.

Kde sis to ve „štatlu“ oblíbil?

Mám spoustu oblíbených míst. Například už zmiňovaný Lužánecký park a hlavně centrum města, kde je spousta skvělých míst. Byl jsem v létě i na výlet na Brněnské přehradě, kde se je to taky krásné.

Sleduješ i nějaké brněnské týmy?

Co bych to byl za Brňáka, kdybych nesledoval Kometu (smích). Bohužel kvůli náročnému programu, a hlavně téměř vždy vyprodanému stadionu se mi podařilo dostat na zápas jen jednou. Ale už mám koupené lístky na další zápas ke konci února.

Díky za rozhovor, ať se daří!