12. 6. 2018 - Redakce

Polanka Cup 2018 - mladší žáci

Naše družstvo mladších žáků se ve dnech 8.-10.6. zúčastnilo mezinárodního turnaje v házené. V naší kategorii bylo 20 družstev nalosovaných do tří skupin. V pátek na kluky čekaly 3 rozdílné zápasy : Náchod A - zcela neznámý soupeř, ale po několika minutách bylo o výsledku jasno. Zahráli si všichni a soupeře jsme rozdrtili 20:5. V dalším zápase nám byly nalosovány velmi dobré mladší žákyně z Polanky. Po prvním celkem vyrovnaném poločase, kdy si kluci osahali ženskou házenou dominovali ve druhém poločase a po výhře 25:14 se chystali na známého soupeře z Ivančic. Opět si dost zahrál celý kádr a po výhře 18:8 jsme se již těšili na večeři, slavnostní zahájení, ohňostroj a následné večerní debaty o házené. Trenéři vyslechli názory rodičů a kluci během večera probírali zážitky ze zápasů se soupeřkami z dívčích nebo smíšených družstev.

Ráno byli kluci v plné kondici nachystáni na souboj o semifinále s týmem KH Kopřivnice. Od začátku jsme si vybudovali náskok několika gólů a byť v druhém poločase soupeř dotahoval, tak jsme udrželi výhru 16:13. Poslední zápas základní skupiny proti děvčatům z Čadce odehráli především méně vytížení hráči. Výhra 15:11 jen potvrdila náš přímý postup do semifinále. Na soupeře jsme si museli počkat - byl jim vítěz miniturnaje družstev z 2.míst - Kopřivnice, Zlín, Bohunice. Kluci si přáli Bohunice, aby potvrdili svoji letošní pozici nejlepšího brněnského týmu. Bohužel hráči Bohunic nezvládli rozhodující zápas a tak jsme se opět utkali o finále s týmem Kopřivnice. Soupeř se na nás dokonale připravil a v prvním poločase stále vedl. Naštěstí v závěru zápasu kluci zabrali a zopakovali výsledek ze skupiny 16:13 a tedy postup do finále, k velké nelibosti řvoucího a bučícícího stáda bohunických hráčů a trenéra.

V neděli kluci nastoupili s cílem vybojovat v posledním Anthonyho zápase za Kénik vítěznou trofej. Soupeřem jim však bylo v této sezóně neporažený mistr Severní Moravy - Sokol Ostrava. První poločas hráli kluci neskutečně hlavně v obraně. Soupeři povolii vsítit jen 4 góly a sami jich dali 7. Ještě v 9. minutě 2. poločasu jsme vedli 9:8, bohužel následné břevno a tyčka přehoupli vedení na stranu soupeře a kluci v sobě již nenašli energii na obrat. V závěru si zahráli i další kluci z lavičky, ale i tak prohra 9:13 a stříbrná medaile byla velkým úspěchem této party opět posílené o Honzu Pešáka.

Velký dík všem rodičům a především panu Svobodovi za obětavou pomoc s noční klidem mládenců i za jeho pomoc na lavičce při finálových zápasech.

Většině kluků hodně štěstí a trpělivosti příští rok ve vyšší kategorii a Anthonymu hodně štěstí v jeho dalším působení doma ve Francii- SALUT !