4. 4. 2018 - Redakce

Prague Handball Cup mladší žáci

Historický úspěch mladších žáků na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup 2018

Družstvo našich mladších žáků se ve dnech 30.3.-1.4. zúčastnilo významného turnaje v Praze. I přes marodku a zranění několika stálých členů týmu jsme jeli zabojovat o dobré umístění. K tomu nám měl pomoci i Honza Pešák z Juliánova. Celková účast 627 družstev a kategorii mladších žáků 76 družstev, z toho 41 z České republiky a zbytek z dalších zemí Evropy. Ve skupině nám byly nalosovány týmy z ČR,SR, Rakouska a Itálie. Po prvních dvou dopoledních zahřívacích zápasech s výsledky : STUPAVA 24:6 a PALAZZOLO ( IT) 20:6 nás čekal velmi těžký soupeř z Frýdku-Místku. Kluci bojovali, ale skoro celý zápas dotahovali místy až 3 gólovou ztrátu soupeře. Díky skvělému závěru, který byl poznamenán i hádkami o měření času, jsme dosáhli třetího vítězství 18:17.

Pozdě večer, již značně unaveni dosáhli kluci dalšího výrazného vítězství nad ještě více unaveným soupeřem ze Šťáhlav 20:10. První den, kdy jsme strávili na hale přes 12 hodin byl tedy pro nás velmi úspěšný. Po rychlém přesunu na večeři kluci brzo ulehli ke spánku,aby hned v sobotu ráno opět spěchali do haly a pokračovali dvěma zápasy ve skupině. První vyhráli nad Hostivicemi 16:11 a po důkladné domluvě od hlavního trenéra zabojovali i v posledním zápase a porazili silnou Vídeň 16:15. Odpoledne již měli volno a tak mohli jet za odměnu na párty do Harfy. V neděli kluci nastoupili s výraznou touhou zlomit několikaleté prokletí vypadnutí v tříčlené hlavní skupině a konečně postoupit do závěrečného playoff. Po prvním jednodušším zápase s ŠKP Bratislava 20:11 jsme se připravovali na rozhodující bitvu s Jičínem. Kluci se s tímto soupeřem již utkali v lednu v Olomouci a podlehli mu 12:18. Naštěstí se nám odplata podařila a po vynikajícím výkonů všech kluků jsme se mohli radovali z vítězství 17:15 a historického postupu do playoff.

Do playoff se kvalifikovali 4 týmy z ČR a dále týmy ze Slovinska, Německa, Litvy, Maďarska, Rakouska a Srbska. Bohužel jsme ve čtvrtfinále narazili na naprosto dominantní družstvo a následného vítěze turnaje Lovců z Lovosic. I přes velmi srdnatý výkon jsme odešli poraženi důstojným skóre 13:19 , když jsme druhý poločas dokonce vyhráli 8:7. Byli jsme tedy Lovcům jedním z nejvyrovnanějších soupeřů.

Dalším úspěchem celého týmu byla umístění kluků mezi nejlepšími střelci turnaje :

Šimona Erbese na 2.místě s 67 góly a Františka Svobody na 42.místě s 33 góly .

Po zápasech kluci ještě spěchali na večeři a do Brna dorazili až v neděli těsně před půlnocí.

Velký dík patří Pavlovi Marečkovi a paní Nečasové za obětavé hlídání kluků v době mimo zápasy i náročnou cestou domů vlakem, dále všem rodičům, kteří pomohli s přepravou po Praze a navíc výtečně fandili při našich zápasech, nehledě na výraznou převahů fanoušků soupeřů. Speciální dík paní Erbesové za natáčení všech zápasů a následné umístění na youtube. Sledovanost i odezva z Brna nám dodávala sílu do dalších bojů.

Samozřejmě také mnoho díků trenérovi Jožkovi Hantákovi, který kluky fantastisky vedl a především správně motivoval na zápasy.Určitě je třeba vyzdvihnout i Honzu Pešáka, který mezi kluky fantasticky zapadl herně i vztahově a byl velmi platným členem týmu.

Parta, která se nám tvoří snad v budoucnu naváže na silné ročníky brněnské házené.

Výsledky základní část