14. 9. 2018 - redakce

První domácí duel proběhne v Maloměřicích, Brno se utká s Litovlí

První domácí zápas Strabag Rail Extraligy letošní sezóny se neúprosně blíží. Brňané domácí zápas odehrají na palubovce v maloměřické sportovní hale, a to od patnácté hodiny odpolední.

V úvodním kole soutěže čekal brněnský tým výjezd do Hranic. Tým držel krok prvních deset minut, následně tempo hry začal určovat soupeř a po nepříjemných sériích branek muselo Brno dohánět až sedmibrankové manko. Týmy odcházely do šaten za stavu 20:12 a druhý poločas se vyvíjel v klidnějším střeleckém tempu, ovšem modrožlutí už nedokázali zkorigovat stav zápasu, díky čemuž z prvního duelu putovaly dva body k hranickému celku.

Lépe na tom nebyla ani Litovel, která se s roční přestávkou vrátila zpět do nejvyšší soutěže. V těžkém utkání proti Zubří nedokázal tým Tatranu bodovat a po velmi vyrovnaném poločase 12:14 nakonec Zubří završilo zápas pětibrankovým rozdílem 22:27.

Brno se nyní plně koncentruje na první domácí duel, v němž vyzve tým pod taktovkou Iva Vávry. “Při příležitosti prvního domácího utkání se družstvo vynasnaží odčinit více než rozpačitý dojem z porážky a především z herního výkonu v předešlém kole,” věří svým svěřencům hlavní trenér Brna.

“Soupeř disponuje řadou zkušených hráčů, kteří jsou vhodně doplněny o nadšeně bojující mladíky,” doplňuje svůj pohled na sílu sobotního soupeře. Titkov si je zároveň vědom, že v sobotním klání bude pro tým důležitá maximální úroveň koncentrace a trpělivost, zejména v obranné činnosti.

Domácí zápas proti Tatranu Litovel započne v sobotu 15. Září od 15 hodin ve sportovní hale v Maloměřicích.