12. 1. 2022 - Vojtěch Cigl

Rozhovor s trenérem Pavlem Hladíkem v průběhu zimní přípravy

Zimní příprava je již v plném proudu a my Vám v jejím průběhu přinášíme rozhovor s trenérem Pavlem Hladíkem, který se rozpovídal o odchodech z klubu, posilách, soupeřích v zimní přípravě a také o cílech v jarní části extraligy.

Jaký byl start zimní přípravy po covidové pauze?

Start byl velmi složitý, protože jsme se viděli po 25 dnech, kdy hráči byli mimo trénink. Je to hrozně dlouhá pauza, start tak musel být pozvolnější, než bych si asi představoval. Ale i tak byl první týden velmi náročný a hráči si přišli na své (úsměv).

Hned na úvod zimní přípravy klub oznámil odchody hráčů, jak citelné oslabení to je?

Už v listopadu odešel Nikola Sekulić, to bylo první velké oslabení, které během podzimu nešlo vyřešit dalším přestupem, protože v Česku je jiný přestupní řád než v dalších státech. Odchod Libora Horuta byl logickým vyústěním jeho pozice u nás. Přes dvojici Arsenić & Kocich je velmi složité se prosadit a Libor je ve věku, kdy by měl pravidelně hrát. Během podzimu jsme na Libora dostali zajímavé nabídky, proto jsme se s Liborem domluvili na umožnění odchodu do klubu, kde bude více vytížený. Odchod Jezdimiroviće je pro klub velký šok, ale jsou momenty, kdy musí jít sportovní ambice stranou. Závažné rodinné problémy Jezdu donutili odejít do Itálie, kde trvale žije a pracuje jeho žena. Osobně si hlavně přeji, aby vše dopadlo dobře a Jezda s Nadicou byli zdraví a šťastní. Zdraví je prostě více než sportovní úspěch a jsem velmi hrdý na vedení našeho klubu, že i přes to, že je Jezda klíčový hráč, bylo jeho uvolnění jednohlasné.

Jak velká je to komplikace. Hlavně v obraně se Jezdimirović ukázal jako velmi důležitý?

Komplikace je to pro nás opravdu značná, ale nebyla jiná možnost, jak tuto situaci vyřešit jinak. Bohužel tato informace přišla ze dne na den a my se musíme pokusit ještě najít adekvátní náhradu na jeho post. V nejbližších dnech představíme první posily týmu a věřím, že do konce přestupního termínu dokážeme přivézt i náhradu za Jezdu i když přiznávám, že je to v této době dost složité.

Zimní příprava je i ve znamení kvalitních zahraničních zápasů. Co nám řeknete k soupeřům?

Ano, zápasy jsou velmi kvalitní s tímto panuje velká spokojenost a bude pro nás velká motivace v těchto zápasech obstát. V zahraničí máme velmi dobré kontakty a podobné zápasy budou určitě přibývat a stanou se pevnou součástí naší letní i zimní přípravy. Polské týmy jsou velmi silově disponované a organizované. Zápasy s nimi mě vždy velmi baví a mají skvělou úroveň. West Vídeň hraje evropský pohár a skvěle mu vyšel závěr roku, když šestkrát v řadě vyhrál a dokázal porazit i Bregenz a Krems, což je nejlepší dokreslení jejich kvality. Věřím, že nás tyto zápasy hodně posunou.

V jarní části Vás čeká velká porce zápasů včetně tří dohrávek. Jak si myslíte, že bude těžké tohle zvládnout?

Ano, díky výpadku, který přišel na konci roku, musíme dohrávat tři kola a program bude opravdu těžký. Na druhou stranu o tom dopředu víme a musíme dopředu přizpůsobit jak šířku kádru, tak tréninky a regeneraci. Věřím, že nás to hodně prověří a pokud to zvládneme bez zranění, tak nám to může pomoct dobře se nastavit na play-off.

Zmínil jste play-off. Věříte, že letos už Kéniku neunikne a brněnská házená bude mít po čtyřech letech svůj vrchol?

Do klubu jsem přicházel s jasnou vizí a každý den vidím, že se blížíme jejímu naplnění. Progres, který tým dělá je značný a věřím, že nejen že letos budeme hrát play-off, ale i to, že můžeme postoupit z pozice, která nám zajistí možnost rvát se o vyšší cíle. Ale liga bude ještě dlouhá a bude důležité, jak nám bude přát zdraví a budou se nám vyhýbat zranění. Za celý tým můžu říct, že každý den pracujeme na tom, abychom se neustále posouvali. Pevně věříme, že bude stále možnost se s diváky potkávat osobně na zápasech a užít si je společně.Díky za rozhovor, a ať se daří!