26. 11. 2019 - Vojtěch Cigl

Starší žáci ”A” si zajistili postup do Žákovské ligy!

B R N O - A tým starších žáků si v Polance zajistil postup do Žákovské ligy!

V neděli 24.11. náš A tým starších žáků zajížděl do Polanky na kvalifikaci o postup do Žákovské ligy (mistrovství ČR starších žáků).

Soupeřem nám byly 3 týmy z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

1. zápas: SKKP HANDBALL BRNO - CENTRUM HANÁ 22:14. Hned od úvodního hvizdu se kluci zakousli do soupeře a postupně navyšovali náskok až na poločasového skóre 11:5. Ve druhém poločase i přes prostřídání jsme udržovali minimálně 6 brankové vedení a došli k výhře o 8 branek. Hlavně výkon v obraně však nebyl ideální.

2. zápas: SKKP HANDBALL BRNO - ROŽNOV p.R. 23:12. Před zápasem bylo jasné, že výhra posouvá kluky do Žákovské ligy. Začátek zápasu byl jako na houpačce a v 8.minutě jsme prohrávali 4:5. Naštěstí se potom začalo klukům dařit více v útoku, zlepšila se obrana až na hranici dokonalosti , několika výbornými zákroky pomohl Lukáš v bráně a v 15. minutě už bylo 12:5 pro nás. Zbytek zápasu se v podstatě jen dohrával, protože o vítězi a postupujícím již bylo jasno.

3. zápas: SKKP HANDBALL BRNO - POLANKA. Oba týmy měly před vzájemným zápasem zajištěn postup do Žákovské ligy. První poločas odehrála základní sestava. Bohužel únava spojená s uspokojením z postupu měla za následek prohru v poločase 4:9. Do 2.poločasu nastoupily po domluvě trenérů druhé šestky a naši kluci ukázali, že mohou klidně při výpadku nahradit někoho ze základu. Svoji část vyhráli 7:5 a celkem tedy prohra 11:14.

Velké díky patří fanouškům z řad rodičů, kteří byli místními oceněni jako nejlepší fanoušci ze všech týmů a samozřejmě velká gratulace celému týmu k postupu. První kolo se odehraje již za 2 týdny a pokud budou kluci hrát jako první 2 zápasy, tak by mohli atakovat první desítku pořadí, což by byl jejich velký úspěch.