5. 9. 2019 - Vojtěch Cigl

Trenér Vávra před utkáním v Hranicích

B R N O - A je to tady! Brňany již za pár dní čeká první utkání v STRABAG RAIL extralize. Brno nemusí cestovat daleko, utká se v Hranicích. Hraje se již tuto sobotu od 10 hodin. Co očekává trenér Vávra se dozvíte v článku.

Naposledy se Handball s Hranicemi utkal v přípravě, když slavil výhru 32:30. Co se týče soutěžních utkání, tak naposledy Brno sehrálo utkání 4.kola o udržení na brněnské palubovce, kdy vyhrálo výsledkem 40-32.

"Pro Brno, řekněme klasický rival na zahájení sezony. Očekávám velmi těžké a myslím si, že i nervózní utkání. Obě družstva jsou si vědomy důležitosti utkání, takže očekávám boj po celých 60 minut," shrnul Vávra svoje očekávání před zápasem.

"Samozřejmě jdeme do utkání naplno a budeme bojovat o oba dva body. Chceme dobře rozjet sezonu a prezentovat se rychlou, tvrdou moderní házenou, protože se hraje mimo jiné i pro diváky," připomněl důležitost začátku soutěže.

Padla také otázka ohledně sestavy a marodky týmu. "Sestava se pomalinku krystalizuje. Snažím se dát kluky dohromady, aby věděli co jeden od druhého mohou na hřišti očekávat. Takže uvidíme v sobotu. Na marodce je bohužel momentálně Viktor Hastík."

Pro trenéra Vávru bude zápas v Hranicích i specifický v tom, že se utká se svým známým, Mirkem Bartoňkem, který trénuje zdejší házenkáře. "Tak samozřejmě všichni vědí, že se s Mirkem dobře známe a doufám, že si mohu dovolit říct, že jsme kamarádi. Pravděpodobně nějaké špičkování proběhne, ale při samotném utkání musí jít kamarádství, v dobrém slova smyslu, stranou. Stojíme proti sobě 60 minut jako soupeři.," uzavřel trenér.