26. 9. 2020 - Vojtěch Cigl

Utkání bude mít určitě náboj, říká Žvak před zápasem ve Frýdku-Místku

Už zítra se hráči Kéniku vydají na cestu do Frýdku-Místku. Utkání bude specifické zejména pro Erika Žvaka, který k nám v létě z Frýdku přišel.

Jak sis zatím vyhověl na postu pivota s Nikolou Sekulićem? A jak hodnotíš vstup do nového ročníku extraligy?

S Nikolou je to top. Pro mě je zatím priorita pouze obrana, samozřejmě pracuji i v útoku a Nikola mi předává zkušenosti, místy se do toho vkládá i Michal Dostalík, ale je tam ještě dost rezerv, než se tam naplno podívám. Co se prvních dvou utkání týče, s našim výkonem se Zubřím jsem byl velice spokojen, to samé se bohužel nedá říct o venkovním utkání proti Kopřivnici.

Kde byly hlavní nedostatky v utkání s Kopřivnicí?

Stanovili jsme si na začátku přípravy jasný cíl do budoucna, a to pohybovat se v maximu 25 obdržených branek, to se nám bohužel nepovedlo, obrana nefungovala vůbec tak, jak měla. Když pominu ztracené míče a laciné góly, které jsme dostali, byli jsme se schopni i tak dostat do vyrovnaného stavu 22:22. Nejspíš jsme byli špatně nastavení v hlavě a nemohli si připustit, že můžeme opravdu bodovat i venku, neproměnili jsme během druhého poločasu víc než 7 vyložených šancí, to se nesmí stávat.

Domácí utkání s Lovosicemi bylo kvůli karanténě hostů odloženo. Jak si využil volný víkend?

Nijak zvlášť, dostali jsme informaci o odložení celkem v předstihu, díky tomu jsme se mohli během týdne více soustředit na naše rezervy a více si máknout. Do teď jsem volnější víkendy využíval k výletům do Frýdku, tentokrát jsem zůstal v Brně a relaxoval.

Jaké očekáváš utkání se svým bývalým týmem?

Těžko říct, Frýdek dost posílil a má velice kvalitní ofenzívu. Pro mě osobně tohle utkání bude mít určitě náboj, doufám, že to kluci vezmou zodpovědně a dokážeme si, že jsme v přípravě udělali kus práce.

Jak moc pikantní záležitost to pro Tebe zítra bude?

Tak pikantní… Jsem moc rád, že jsem měl možnost se s Frýdkem utkat během přípravy a trošku se oklepat z toho, že už kopu za jiný mančaft. Moc jsem nad tímto utkáním zatím nepřemýšlel, určitě nebude jako každé jiné, ale prostředí znám, kluky taky, oni moc dobře znají mě (smích). Vím, co čekat, moc se těším.

Budeš po utkání zůstávat ve Frýdku, nebo pojedeš s týmem zpátky do Brna?

Shodou náhod bude zítra slavit Bosič narozeniny, takže určitě zůstanu a patřičně oslavíme jeho čtvrt století, nejlépe kdyby k tomu přibyla i výhra nad Frýdkem.


Díky za rozhovor, a ať se daří!