4. 2. 2020 - Vojtech Cigl

ZORNO CUP 2020 (mladší dorost)

Také mladší dorost ve složeném týmu s Bohunicemi vyrazili 31.1.2020 na mezinárodní turnaj do Stupavy.

Všechny své zápasy odehráli na hale Malina v Malackách, tak je každý den čekalo malé cestování. Na turnaj jsme vyrazili ve složení SKKP Handball Brno - Matouš Kolečkář, Daniel Janda, Lukáš Ženatý, Martin Jukl, David Buchta, Vratislav Pecháček, Patrik Hrnčiřík, Martin Vaňous, Lukáš Zdeněk Levíček a z Bohunic se k nám přidali Vojtěch Přichystal, Robert Chytrý a Jakub Švejda.

Kluci chytli velmi těžkou skupinu, kde museli projít základními zápasy s vynikajícím týmem z Rakouska Fivers WAT Margareten, prvoligovým Frýdkem Místkem, HKM Šala a Estonský tým HC Tallas.

V pátek odehráli hned po ránu velmi těžký zápas s týmem z Estonska, kde se spoustu věcí nedařilo, ale společnými silami se dá říct, že výsledek dotlačili do zdárného vítězství 21:20 Celý den měli kluci volno a v 18h si zahráli s vynikajícím týmem z Rakouska, kde odehráli proti ránu velmi dobrý zápas, ale na jejich fyzičku a dynamický přechod do útoku to nestačilo. Prohra 13:29 ale byla s velkou ctí a jasně nám ukázali, co vše se ještě musíme naučit.

V sobotu opět v dopoledních hodinách dorostenci vstoupili s velkým odhodláním do zápasu s HKM Šala, kde kluci už začali být sehraný tým, vzájemně se doplňovali, nepolevili ani na chvilinku a na konci je čekala zasloužená výhra poměrem 22:17.

Večer jsme odehráli náš čtvrtý zápas v základní skupině s Frýdkem Místkem. Podle toho, jak jsme tento tým viděli celý den hrát jsme mysleli, že hned od začátku budeme dohánět velký deficit gólů, což se nestalo. Celý první poločas jsme se drželi stále o gól a 2 minutě v druhém poločasu jsme se dostali i na krátký čas do vedení. Kluci opět dokázali soudržnost týmu, trpělivost a odehráli velmi pěkný zápas. I přes veškerou snahu se v posledních 5 minutách rozhodlo třemi velmi rychlými protiútoky ze strany Frýdku o tom, že jsme prohráli, ale se ctí 20:24. Kluci měli velkou radost, že si mohli zahrát s tak dobrými týmy a i trenéři ve složení Jindra Berger a Roman Buchta byli s hráči velmi spokojeni a bylo super vidět, že to může fungovat i když se spojí hráči z dvou týmů.

V neděli už to byla spíše jenom zábavné utkání, kde klukům uteklo o pár gólů lepší umístění a tak na ně padl los o 5.místo s domácím týmem HC Tatran Stupava. Ještě než zápas začal bylo jasné, že domácí s velkou podporou v publiku budou bojovat o vítězství a nebude to jednoduchý zápas. To se jim ale nepodařilo, protože náš tým na ně doslova vlítl hned v první minutě a cca 6. minutě už jsme byli ve vedení 6:1. Kluci byli velmi disciplinovaní v obraně, bojovali každý útok a pro domácí tým bylo takřka nemožné dostat míč do branky. Neviděli jsme u našich během celého zápasu, že by vypustili. Mohli jsme vidět spousty rychlých protiútoků, neuvěřitelně vstřelené góly, které snad ani nemohly z různých pozic padnout. Ale i náš pivot Vráťa Pecháček dokázal to, že se dá létat vzduchem a přitom odehrát balón do branky. Ještě před námi jsme mohli vidět velmi dobrý zápas, ve kterém bojovali naši sousedi z Kuřimi s týmem z Estonska. Bylo to dramatické utkání, které bylo rozhodnuto rozstřelem sedmimetrových hodů. Kuřimi se zadařilo a HC Tallas porazili 23:21 a zakončili turnaj s krásným 7. místem. Gratulujeme

Celý turnaj byl skvělý, kluci drželi za jeden provaz. Děkujeme za super zážitek a na dalším turnaji v Litovli zase na shledanou.

foto z turnaje zde

Dlouhodobá činnost našich mládežnických družstev je podporována Magistrátem Města Brna. Náklady na tuto akci a účast týmu na turnaji (v případě schválení žádosti č.j. MMB/0458450/2019) budou hrazeny prostřednictvím neinvestiční dotace prostředky z rozpočtu Magistrátu Města Brna. Děkujeme za podporu!!!