14. 3. 2019 - Redakce

Zápas rozhodly detaily, jak už z pohledu herní disciplíny, tak v řešení různých situací, hodnotí zápas Aleš Kořínek

Sobotní duel, který mohl posunout Zubří na nejvyšší příčku tabulky a naopak brněnským házenkářům pomoci udržet si poslední místo postupující do vyřazovacích bojů.

SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří 24:27 (13:15)

První polovina zápasu se vyvíjela vyrovnaně a Brňané drželi se soupeřem krok. Ve 12. minutě získalo Brno sedmimetrový hod, který mohl domácí dostat do vedení, pokus byl ale zmařen brankářem. Neúspěch brněnský tým pocítil také ve 20. minutě za stavu 7:7, kdy získal rovnou několik útoků pro sebe, ani jeden ale nebyl proměněný a šance se ujali hosté, kteří se následně dostali až do tříbrankového vedení. Tento náskok se podařilo domácím o jednu branku snížit a první půle nakonec skončila za stavu 13:15.

Už na začátku druhé půle se zápas začal pomalu lámat. Brněnský tým dostal ránu ve formě dvou trestů a Jakub Douda, dvěma proměněnými střelami, zařídil pro svůj tým čtyřbrankový náskok 13:17. Zubří začalo postupně dávat najevo svoji kvalitu a Brno postupně ztrácelo krok, který si v prvním poločase dokázalo se soupeřem udržet.

Ve 44. minutě se hostům podařilo uniknout o pět branek a Brňanům se vysněné vítězství začalo pomalu ztrácet před očima. Mezi 47. a 55. minutou bylo utkání mnohem emotivnější. Zubří bylo několikrát potrestáno a dostalo se do hry ve třech. Brněnský tým se prosadil třikrát po sobě, z toho jednou skóroval Jozef Hanták ze sedmimetrového hodu a domácí najednou měli před sebou pouze tříbrankové manko.

Zubří si posledních pět minut dokázalo pohlídat a díky dvěma vstřeleným gólům se hosté dostali opět do pětibrankového vedení 22:27. Takový brankový propad už byl pro domácí definitivní konec a dvě minuty před koncem utkání pouze zkorigovali stav na závěrečných 24:27.

OHLASY TRENÉRŮ

Aleš Kořínek, SKKP Handball Brno: “Zápas rozhodly detaily, jak už z pohledu herní disciplíny, tak v řešení různých situací. Bavili jsme se o tom, že je potřeba ubránit prostor do osmi metrů, být tam agresivní, ale hráči nám nasypali ze země hromadu gólů, k tomu nedisciplinovanost v postupném útoku. Byly tam i dobré věci, podle mě jsme dobře bránili, golman chytal taky dobře. Škoda byla, že jsme dostatečně nevyužili přechod do druhé a první vlny.”

Andrej Titkov, HC ROBE Zubří: “Jsme rádi za dva body. Podle mě rozhodla naše herní disciplína a vyspělost družstva. Domácí nás ničím zvláštním nepřekvapili. Vše bylo tak, jak jsme si v pátek řekli. Selhali jsme pouze při hře v nevyrovnaných sestavách, na tom ale pracujeme.”