Studený, Štohanzl - Bartůněk L., Ptáčník, Halíček, Krčál, Parolly, Melichar, Halla, Dodica, Kocich, Šimovček, Gregorovič, Korbel, Bartůněk F., Flajsar J.

0

Arsenić 10, Burget 5, Jezdimirović 4

Sestava

Bavlnka, Pšenica - Jezdimirović, Stein, Horut, Hastík, Dostalík, Sekulić, Václav V., Arsenić, Bosák, Žvak, Flajsar R., Šipka, Kolečkář, Šipka

Královopolští házenkáři prolomili prokletí novoveselské ZDT Arény a po necelých pěti letech si vezou dva body za výhru 26:30.

V rámci 3. kola play-out se v novoveselské ZDT Aréně proti sobě postavily dva týmy, jenž oba dosavadní odehrané zápasy zvládly vítězně. Úvod zápasu vyšel střelecky lépe hostům z Králova Pole. Domácí hráče mohlo mrzet několik neproměněných gólových akcí z dobrých pozic křídel, i spojek. První branku se domácím podařilo vsítit po střele Korbela až v 5. minutě zápasu. Neproměněné šance a technické chyby ovlivnily herní projev domácích do celého zápasu. Brno si tak vybudovalo náskok 4:1, na který domácí trenér reagoval oddechovým časem, po němž se domácím přece jen podařilo mířit několikrát přesně. Vedení si ovšem dále udržovali hosté, jejichž náskok se držel v průběhu celého prvního poločasu kolem dvou tří branek. Hostům vycházeli především střely ze spojek. Největší brněnskou zbraň – spolupráci spojek s pivotem – dokázali domácí hráči velmi dobře bránit. Zejména Sekuliče, kterého si z jeho bývalého působení v Novém Veselí domácí hráči pamatují, a který vsítil v zápase na jeho poměry pouhé dvě branky. V závěrečné pětiminutovce proměnil v domácím dresu dva sedmimetrové hody Roman Dodica a skóre bylo 10:11. Domácí však nedokázali využít šanci na srovnání, zatímco na druhé straně přišla ještě jedna branka. Do kabin se tak šlo za stavu 10:12.

Domácí rotovali sestavou, jak avizoval domácí trenér, šanci dostali i hráči, jenž si v průběhu sezóny zahráli méně. Úvodním gólem snižoval z dálky David Melichar, poté ovšem přišly další střely mimo branku, které brněnští hráči trestali. Dostali se tak do trháku skóre 19:14 po úvodní desetiminutovce druhé půle. Veselští hráči se snažili oprostit od chyb, jež je srážely, a chtěli bojovat o každý vstřelený gól. Jenže i ve druhé desetiminutovce se efektivita střelby výrazně nezvýšila a hosté odskočili do vyššího vedení – 24:17. V koncovce zápasu se domácím podařilo korigovat skóre, přesto si oba body do tabulky odvezli hosté z Brna po výhře 30:26.