Grulich, Pšenica, Gourgoumis - Jezdimirović, Bosák, Věnek, Václav, Hastík, Horut, Burget, Žvak, Kolečkář, Flajsar, Arsenić, Šipka, Stein

0

Melichar 5, Kocich 4, Ptáčník 3

Studený, Štohnazl, Šimovček - Halla, Gregorovič, Melichar, Ptáčník, Veselý, Kocich, Bartůněk, Tomášek, Krčál, Halíček, Dolejší, Dodica, Parolly

Kénik ve vyhecovaném utkání remizoval 20:20 s Novým Veselím a bere bod.

V rámci dohrávky 5. kola Strabag Rail extraligy se mohli fanoušci házené těšit na atraktivní duel Králova Pole s Novým Veselím. Gólový účet tohoto sledovaného utkání otevřel přesnou střelou hostující Dodica, na což ale odpověděl přízemní střelou brněnský Jezdimirović. Na střídačce Nového Veselí byla cítit velká energie a touha bojovat o každý balón, což hosté také potvrdili dvěma rychlými brankami a rázem to bylo 1:3. Domácí ale zabrali a srovnali s novoveselskými házenkáři krok, když ve 13. minutě srovnával na 5:5 Kuba Bosák. Po srovnaní ale domácí opět začali tahat za kratší konec a Nové Veselí se dostalo do laufu. Královopolským borcům se vůbec nedařilo v útočné fázi, což se projevilo do skóre, když svěřenci Petera Kostky vedli v 29. minutě už 7:11. Dvěma slepenými góly domácího Žvaka a Arseniće ještě Kénik stáhl náskok Nového Veselí na rozdíl dvou branek. Hráči tak šli do šaten za stavu 9:11.

Domácí věděli, že pokud chtějí pomýšlet na body, tak musí hodně přidat, což také udělali. Do druhé půle nastoupil úplně jiný Kénik a v rozmezí čtyř minut královopolští házenkáři nasázeli čtyři branky, a i díky skvělým zákrokům Boba Pšenici žádnou neobdrželi. Své čtyřbrankové vedení si domácí drželi až do 47. minuty. Pak ale přišla smršť gólů od Nového Veselí, které v 39. minutě prohrávalo už jenom o jedinou branku a drama mohlo začít. Dvoubrankové vedení na stranu Brna sice za chvíli překlopil Arsenić, následovaly ale góly Halíčka a Ptáčníka a bylo vyrovnáno.Na každé straně padlo ještě po jednom gólu a schylovalo se k remíze. Pár vteřin před koncem utkání mohli ještě házenkáři Nového Veselí urvat vítězství, proti byl ale skvěle chytající Pšenica. Obě mužstva tak brala po jednom bodu.