Poprvé v novodobé historii postupujeme do semifinále Českého poháru

KH ISMM Kopřivnice

22:25
(11:12)

Bukovský 6, Polcar 3, Střelec 3

Pšenice, Žingor, Černota - Střelec, Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Kancel, Petřík, Klos, Polcar, Doležel, Brito Benítez, Musálek, Bukovský

1:7

1:2

138

Kocich 7/2, Živanov 5, Flajsar 3

Ilić, Grulich - Kocich, Živanov, Flajsar, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Čtvrtfinálové prokletí prolomeno! Z Kopřivnice jsme včera přivezli do Brna semifinálovou účast v Českém poháru, čímž jsme přepsali novodobé dějiny klubu!

Los čtvrtfinále dohromady svedl týmy, které loni skončily ve stejné fázi. Zatímco Kopřivnice padla o pět branek na hřišti Lovosic, Kénik ztratil dobře rozehraný duel proti Veselí až na sedmičky. Oba celky již spolu letos jeden zápas odehrály, a to v rámci 9. kola Chance Extraligy. To zvládli lépe svěřenci trenéra Pavla Hladíka, a Kopřivnice tak měla postaráno o motivaci.

Jenže úvod nezastihl domácí v dobrém rozpoložení. Na konci 8. minuty navyšoval Dušan Živanov už na 6:2 a kouč Aleš Chrastina musel reagovat oddechovým časem. Tím nejenže rozjetého soupeře přibrzdil, jeho náskok dokonce postupně ukrajoval. Kopřivnice do druhého poločasu ztrácela jenom jednu branku, o to více jí tak mohla mrzet neproměněná sedmička Pavla Musálka z konce 13. minuty.

Na začátku druhého poločasu byl ústřední postavou Jan Polcar. Jeho tři branky v řadě rázem poslaly Kopřivnici do vedení o branku a Brno muselo reagovat. Pasáž od 35. do 43. minuty však vyhrálo 6:1, vedlo tak 19:15 a domácí sáhli k druhému oddechovému času. Kénik to ale příliš neutlumilo. Přestože na konci 46. minuty dostal červenou kartu křídelník Radek Flajsar, sedm a půl minuty před koncem navyšoval na 24:17 Jakub Bosák a Královo Pole mířilo za postupem. I přestože se v závěru muselo trochu strachovat, když se tým z Kopřivnice pěti brankami v řadě dostal zpět do hry, po výhře 25:22 jsme prolomili čtvrtfinálové prokletí a poprvé v novodobé historii klubu postupujeme do semifinále Českého poháru!