Herajt, Šmíd - Douda, Kosteski, Nejdl, Zeda, Šafránek, Škvařil, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš, Šindelář, Režnický

4/4 - 2/3

583

Zahradníček 7, Sekulić 6, Kocich 5/2

Ilić, Grulich - Kocich, Živanov, Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák

Naše pouť Českým pohárem tedy bohužel končí před branami finále. V Plzni po střelecké přestřelce prohráváme 41:35.

Zlomové momenty: Zlomovým byl již první poločas tohoto semifinálového duelu. Plzeň výrazněji odskočila už v prvních deseti minutách. Od 16. minuty přidala tři góly v řadě, a to se jí povedlo taky na konci poločasu, který ovládla o devět branek. Brno sice ovládlo druhou půli, ale ofenzivní utkání s parádními 76 brankami už nezvládno zdramatizovat.

Zajímavost zápasu: Na plzeňské straně se vylučovalo celkem šestkrát. Vyloučeni ale byli dvakrát tři stejní hráči. Dvojnásobné vyloučení pak zaznamenalo i Brno, ovšem pouze jedno.

Nejlepší střelec: Nejlepším střelcem tohoto klání se stal Jan Zahradníček z poraženého celku se sedmi trefami. V letošní sezóně to byl jeden z jeho nejlepších výkonů, protože více branek zaznamenal pouze v pohárovém utkání proti Frýdku-Místku, kdy se trefil desetkrát, a při ligové remíze se Strakonicemi, když skóroval osmkrát. Sedm gólů ještě dokázal nastřílet Prešovu.

Mládí vpřed: Do duelu zasáhli také talentovaní mladíci obou týmů na straně Plzně Daniel Bláha, který skóroval v utkání čtyřikrát. Posledních deset minut na straně domácích odehrál také Adam Beneš. Na straně hostujícího Kéniku nastoupil talentovaný Šimon Erbes.

Co výsledek znamená: Výhra Plzně posunula Západočechy do Final2, ve kterém se v Praze na Podvinném mláně postaví Karviné. Brno se loučí, ovšem útěchou mu může být alespoň to, že došlo ještě o kousek dál než loni. Tehdy vypadlo ve čtvrtfinále s Novým Veselím.

Naše pouť Českým pohárem tedy bohužel končí před branami finále. Nyní je opět čas soustředit se na Chance extraligu, ve které nás v sobotu, v souboji přímých sousedů v tabulce, čeká venkovní zápas na palubovce Kopřivnice.