Diváci

354

Hlinka 8, Jurka 4, Souček 2

Sestava

Je to tam! Házenkáři Králova Pole před výbornou diváckou kulisou přivítali celek Zubří, které odjíždělo z Brna s porážkou 24:21.

Do utkání šli oba celky se vší vervou. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Kénik vedl o jednu branku a to také zásluhou řeckého brankáře Kostase Gourgoumise, který chytil jeden sedmimetrový hod a připsal si jeden další zákrok. Rozchytal se ale také brankář Zubří Mizera a hostům se začalo dařit také v útoku. Ve 14. minutě převrátilo Zubří vedení na svoji stranu se skóre 4:5. Vzápětí srovnal Burget ze sedmimetrového hodu na 5:5. Na 6:5 vrátil vedení Kéniku Nikola Sekulič. Diváci mohli vidět boj o každý metr, což vyústilo v červenou kartu, kterou obdržel domácí Vaněk. Královopolští házenkáři si svůj náskok udrželi a ještě ho zvětšili o jednu branku, do šaten tedy hráči šli za stavu 12:10 pro domácí mužstvo. Do druhé půle vstoupili o trochu lépe hráči SKKP, když skóre vylepšili na rozdíl tří branek. Byla to ale bitva jako řemen. Ve 45. minutě vytahoval rozhodčí červenou kartu na hráče Zubří. V 46. minutě po brankách Horuta a Draškiče šel Kénik do pěti brankového trháku 20:15. V 52. minutě zvyšoval Adam Stein na 22:16, což stačilo, aby Brno v klidu dovedlo utkání do vítězného konce výsledkem 24:21. Nutno dodat, že lví zásluhu na výhře Brna má řecký brankář Kostas Gourgoumis, který podal v brance domácích neskutečný výkon.