Pšenica, Bavlnka - Bosák, Arsenić, Burget, Václav V., Horut, Flajsar, Hastík, Žvak, Jezdimirović, Kolečkář, Stein, Dostalík, Šipka, Vaněk

3/2 - 1/1

0

Škvařil 5, Šindelář 4, Chmelík 3

Herajt, Štochl - Bogdanić, Řeznický, Tonar, Šafránek, Nejdl, Douda, Škvařil, Chmelík, Stehlík, Říha, Vikelhöfer, Šindelář, Linhart

Házenkáři Králova Pole se dlouho drželi Plzni na dostřel, dokonce i vedli, nezvládli ale závěr utkání a prohráli 20:23.

Začátek utkání mezi 9. a 2. celkem Strabag Rail extraligy byl hodně vyrovnaný. Zlom přišel v 9. minutě, když plzeňské házenkáře poslal do dvou brankového trháku Stehlík. Hostům se v ofenzivě začalo dařit, zásluhou gólů Vinkelhöfera a Chmelík odskočili na rozdíl čtyř branek. Otěže zápasu pak převzal Kénik, který během deseti minut dokázal vsítit šest gólů a pouze dva obdržel, a to i díky několika povedeným zákrokům Pšenici. V 26. minutě svítilo tedy vyrovnané skóre 10:10. Závěr první třicetiminutovky vyšel ale o trochu lépe Talentu, který vsítil o dvě branky více a hráči tak šli do kabin za stavu 12:14 pro hosty.

Povedené začátky druhé půle by si mohl trenér Pavel Hladík patentovat. Konsolidovaná obrana Brna s Jiřím Bavlnkou v brance dovolila Plzni za 14. minut hry, skórovat pouze třikrát. Králově Poli se nedařilo pouze v obraně, ale také v útočné fázi. Díky gólům Jezdimiroviće, Šipky, Dostalíka, Steina a Bosáka se brněnským házenkářům podařilo gólový účet srovnat a v 44. minutě hrálo Brno s Talentem nerozhodně 17:17. O minutu později bylo v Králově Poli ještě veseleji, z levého křídla se totiž prosadil Bosák a domácí šli poprvé v utkání do vedení. Vypadalo to na pořádné drama až do posledních vteřin, Talentu ale opět vyšla druhá polovina poločasu. Hosté Brnu dovolili do konce zápasu, skórovat jen dvakrát, sami vstřelili šest branek, na kterých měl lví podíl Milan Škvařil a dovedli duel do vítězného konce výsledkem 20:23.