Mazač, Zaplatílek - Žďánský, Janků, Vítek, Drásal, Havlát, Hliničan, Hotárek, Číž, Ipser, Koubek, Popela

3/3 - 2/2

0

Horut 6, Stein 6, Sekulić 5

Pšenica, Gourgoumis - Václav L., Janíček, Hastík, Dostalík, Šipka, Jezdimirović, Flajsar, Václav V., Stein, Kolečkář, Vaněk, Horut, Sekulić, Bosák

Kénik si bez větších potíží dokráčel pro výhru v brněnském Šalina derby a bere důležité dva body.

Nutno podotknout, že Maloměřice velmi poznamenala absence hned řady opor, které vypadly ze sestavy těsně před utkáním a zejména absence Víta Kučery, Ľuboše Hlípaly a na pravé spojce Tomáše Osoby byly velmi citelné. Oslabení domácí drželi s favoritem krok pouze do 10. minuty, kdy na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 3:3. Od té doby si Královopolští budovali stále větší náskok zejména díky střelcům jako Adam Stein a Libor Horut. Maloměřice měly problémy hlavně v defenzivě, kdy vysunutá obrana vůbec nefungovala na individuality hostí a ti si vytvářely relativně jednoduše jasné brankové příležitosti, které chladnokrevně proměňovaly. Jejich střelecká úspěšnost v prvním poločase byla těžce uvěřitelných 86 procent a tato skutečnost vyústila v jasné vedení 18:11.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako převážná část toho prvního. Hráči KP nadále navyšovali svůj náskok jednoduchými brankami ze všech postů. Trenér hostí Pavel Hladík si tedy mohl dovolit komfort v podobě nasazení dorostence Kolečkáře, který se ovšem na hřišti neztratil a blýskl se třemi brankami. Domácí bojovali, ale v dnešním utkání byl soupeř ve všem lepší a připsal si pohodlné a zasloužené vítězství 36:19.