Grulich, Gourgoumis, Pšenica - Václav, Horut, Sekulić, Hastík, Bosák, Stein, Draškić, Burget, Dostalík, Vaněk, Flajsar, Žvak, Šipka

6/5 - 1/1

0

Kovařík 8, Dolejší 5, Hlava 4

Doškář, Machalický, Miľko, Veverka, Hlava, Knittl, Rychna, Kubík, Thorovský, Dolejší, Drbohlav, Kastner, Freiberg, Kovařík, Pich

Házenkáři Králova Pole nezvládli důležité utkání s Jičínem a prohráli potřetí za sebou. Svěřenci Pavla Hladíka po nepovedené první půli dotahovali šestibrankový náskok hostů. V napínavém závěru se podařilo domácím ještě snížit na rozdíl jediné branky, na body to ale nestačilo.

Začátek utkání byl ve znamení dobrých zákroků gólmanů na obou stranách. Do branky Brna se postavil benjamínek Jakub Grulich a předvedl hned ze startu sérii jistých zákroků. O první branku domácích se postaral pivot Nikola Sekulić, Jičín ale našel odpověď v podobě tří branek a nadále sázel branky do svatyně Brna, zato královopolským se nedařilo najít recept na hostující obranu. A aby toho pro domácí nebylo málo, tak se brněnským házenkářům nepěkně zranil Petar Draškić. I díky dvěma úspěšným sedmimetrovým hodům Adama Steina Kénik stáhl vedení hostů na rozdíl jediné branky. Jičín ale opět zabral a před koncem první půle zvýšil svůj náskok o šest branek. První půle tedy vyzněla lépe pro hosty výsledkem 10:16.

Do druhého dějství vstoupil lépe Jičín, když přidal další dvě branky. Na rozdíl šesti branek stahoval výborně hrající Sekulić. Kéniku se začalo dařit. Házenkáři Králova Pole střelili další branku a ze sedmimetrového hodu snižoval na 14:18 Adam Stein. Vzápětí přesnou střelou snižoval Libor Horut na 15:18. Brňané bojovali a chtěli s výsledkem něco udělat a to se jim také dařilo. V 57. minutě po gólu Horuta svítilo na světelné tabuli skóre 25:27 a bylo zaděláno na drama. V napínavém závěru se podařilo domácím ještě snížit, ale na body to nestačilo. Jičín tak vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 27:28 a vyhrál potřetí za sebou.